Izmantojot salu, atpūtas kompleksā "Gaiziņš" šonedēļ turpinās mākslīgā sniega ražošana slēpošanas trasē "Lielais Golgāts", lai varētu atvērt trasi.
– 2. decembrī uzsākām pūst sniegu uz slēpošanas trases "Lielais Golgāts", kaut ko izdarījām, sapūtām kalnam baltu apakšu, taču vēlētos zemāku gaisa temperatūru, kas paātrinātu sniega ražošanu. Tomēr esam arī priecīgi par to, kas bija. Šonedēļ mākslīgā sniega ražošana atkal ir iespējama, jo jau pirmdienas naktī bija -5 grādu sals. Atgriežoties salam, turpināsim iesākto, darbināsim trīs sniega lielgabalus, un tad jau būs precīzi zināms par trases atvēršanu, – pastāstīja SIA "Augstiene" atpūtas kompleksa "Gaiziņš" saimnieks Juris Stradiņš.
Tiesa, tiek sekots līdzi laika prognozei, Toma Briča stāstījumam par to, vai būs ziema.
– Šonedēļ solīts kailsals – mīnus 5-6 grādi, kas nozīmē, ka cītīgi pūtīsim kalnam sniegu. Turpmāk, ja uznāks mazi plusi, tas neko neietekmēs, jo mākslīgais sniegs ir mega izturīgs un ļoti blīvs. Ja sniegu uzpūš labā kārtā, Vidzemes augstienē tas turas ilgi. Darīsim, ko varēsim, lai atvērtu trases.
Viņš novērtēja, ka vasarā un rudenī ir krietni pastrādāts pie trašu labiekārtošanas, izcirsti krūmāji, restaurēta "Mazā Golgāta" trase, kas tagad ir platāka un skaistāka. – Pagājušā gada siltajā ziemā sniega trūkuma dēļ trasi neatklājām, ceram, ka šogad to varēs atklāt un parādīt visā krāšņumā, – piebilda J. Stradiņš.
Taujāts, kā kalnu slēpošanas pakalpojumu sniegšanu ietekmē ārkārtējā situācija koronavīrusa ierobežošanai, Juris Stradiņš atbildēja: – Protams, saglabājoties pastāvošajai situācijai veselības jautājumā, ir ieviesti nepieciešamie drošības un piesardzības nosacījumi, taču kas var būt labāks un veselīgāks, kā kustība un fiziskā darbošanās svaigā gaisā.
09.12.2020.