Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Atklāts āra florbola laukums

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 03.09.2020.

Atklāts āra florbola laukums
Burtu lielums

Sestdien, ar āra florbola turnīru 3 pret 3, tika atklāts āra florbola laukums, kas uzstādīts Madonas estrādē.

Āra laukums ir lielisks ieguvums gan Madonas, gan novada florbolistiem. Tajā vasaras sezonā tiks aizvadīti treniņi, rīkoti turnīri, tāpat šim laukumam ir daudzfunkcionāls pielietojums.

– Sākoties ārkārtējai situācijai valstī, man radās bažas, ka nevarēsim pienācīgi sagatavoties jaunajai florbola sezonai. Sporta centrs bija slēgts, un nākotne solīja dažādus ierobežojumus, kuru ietekmē treniņu process iekštelpās rādījās neiespējams. Tāpēc vērsos pie Madonas novada sporta funkcionāra Māra Gailuma ar ideju par āra laukuma izveidi, jo ārā ierobežojumi nebija tik stingri, lai nevarētu trenēties, – par idejas aizsākumiem stāsta treneris Kalvis Koskevičs. – Savukārt viņš griezās pie Madonas novada pašvaldības vadītāja Agra Lungeviča un domes deputāta Andra Dombrovska ar šo ierosinājumu, kurā viņi saskatīja potenciālu florbola attīstībai, tajā pašā laikā bērniem drošāku vidi treniņu procesam. Āra florbola laukuma izveide ir lielisks ieguvums, un tas ir pieejams jebkurā laikā, katrs, kurš grib sasniegt augstākus mērķus, var individuāli uzlabot florbola tehniku un metienu precizitāti sev vēlamā laikā. Protams, svarīgi, ka varam vasarā trenēties svaigā gaisā. Treniņi veicina bērnu veselīgāku attīstību prom no virtuālās pasaules un sociālo tīklu atkarības. Šādos āra apstākļos spēlētāji šķiet atraisītāki un brīvāki. Nāk par labu ierasto apstākļu maiņa. Gūstam jaunu pieredzi un emocijas. Lai gan laukums ir nedaudz samazināts, normālo
40 × 20 metru vietā ir aptuveni 30 × 18 metri, tas ir pilnīgi pietiekami, lai veiksmīgi aizvadītu treniņus un sacensības. Viennozīmīgi veiksme ir, ka Madonas novada pašvaldība ieklausās un atbalsta idejas, kas nes labumu mums visiem. Tāpēc aicinu iedzīvotājus pašus būt aktīvākiem un izrādīt iniciatīvu, dalīties ar savām idejām, kas var veicināt iespējas mūsu novadā. Uzskatu, ka esmu diezgan aktīvi piedalījies dažādu projektu virzīšanā vai ieteikšanā, un varu apstiprināt, ka pašvaldība ieklausās un atbalsta labas idejas. Jāmēģina nevis būt sīkmanīgiem un bezdarbīgi kurnēt, bet neatlaidīgi jāstrādā, jāsaredz un jāvairo pozitīvais.
Jaunajā laukumā florbolistiem vasaras mēnešos regulāri norit treniņi. Tikko aizvadīja laukuma atklāšanas turnīru 3 pret 3 jauniešu un pieaugušo grupās.
Kalvis Koskevičs norāda, ka spēlētāji ir apmierināti un šis laukums neko daudz neatšķiras no iekšas koka seguma.
– Ir nianses, bet nav sūdzību. Bumbas kontrole ir laba, un laukums ir līdzens, ja to klāj uz laba asfalta. Tā kā šis ir ļoti būtisks aspekts, par laukuma klāšanas vietu tika izvēlēta estrāde, bet nākotnē jaunais segums tiks pārvietots uz Rūpniecības ielas kvartālā esošo hokeja laukumu. Tas tiks izdarīts, kad tur tiks sakārtota infrastruktūra un uzliets jauns asfalts. Šim jaunajam segumam ziemā varēs liet virsū ledu un izmantot slidošanai, hokeja spēlēm un treniņiem, savukārt vasarā spēlēsim florbolu. Segums ir ļoti funkcionāls. Šo segumu var izmantot visām populārajām sporta spēlēm, arī koncertiem un dažādiem pasākumiem. Tas ir ļoti izturīgs un pat, ja tiek saskādēts, var viegli nomainīt traumētos sektorus, – skaidro Kalvis Koskevičs.
Vasaras sezona tuvojas noslēgumam, bet tas nebūt nenozīmē, ka florbolisti pārtrauks savus treniņus. Spēlētāji cītīgi turpina uzlabot prasmes un iemaņas, gatavojas spēlēm.
– Treniņi mums notiek trīs reizes nedēļā, bet nu jau atkal lēnām pārvācamies uz sporta centru, jo kļūst lietaināks un agri satumst. Jaunie spēlētāji parasti paši piesakās vai viņus vecāki atved. Tas notiek dažādā vecumā, bet visbiežāk 10-12 gadu vecumā. Mēdz pievienoties arī pieaugušie, kā, piemēram, Madonas novada slēpotājs, olimpisko spēļu dalībnieks Arvis Liepiņš, kas izvēlējies florbolu kā hobija sporta veidu un ar savu sportisko pieredzi un attieksmi pret treniņu procesu rāda piemēru mūsu komandas jaunajiem censoņiem, – stāsta treneris. – Interese par florbolu ir gana liela, un katru gadu klāt nāk jauni dalībnieki. Sporta veids ir interesants un aizraujošs jebkuram, visi var gūt vārtus un atrast vietu uz laukuma vai komandā, ja spēj iekļauties disciplīnā. Madonas novada komandas ir bijušas čempioni un medaļnieki dažādās jauniešu vecuma grupās, kā arī 1. līgas čempioni un 2. līgas vicečempioni. „FK Madona" ir spēlējusi Virslīgā, savā debijas sezonā uzveicot esošos un nākamos čempionus, izcīnot 10. vietu starp 12 valsts stiprākajām vienībām. Individuāli mūsu novada spēlētāji tiek aicināti uz nacionālajām junioru atlasēm un Virslīgas komandām. Ir arī pagātnes sasniegumos stabilas pieaugušo nacionālās izlases vērtības skolotāja Egila Ziņģīša audzēkņi – Ivo Preiss un Valērijs Bodnieks, kas startējuši pasaules čempionātos. Šobrīd Virslīgā Pārgaujas komandā no Madonas novada spēlē Arvis Kalniņš un Kristers Orlovs, bet Salvis Mežāns šogad izsaukts uz junioru nacionālās komandas atlasi. Šobrīd Madonas novada spēlējošā florbola leģenda ir mūsu komandas kapteinis Edgars Gailums, kam pieder dažādi rezultativitātes rekordi klubā un Latvijā. Viņš arī spēlējis junioru nacionālajās izlasēs un ir bijis Virslīgā valsts čempions ar RTU. Man ir liels prieks un pateicība šim spēlētājam par viņa priekšzīmi un attieksmi pret visiem procesiem klubā, kā uz laukuma, tā organizatoriskajos darbos. Viņam blakus ir izauguši jau vairāki augsta kaluma spēlētāji, kā arī viņš ir izcila personība ar augstiem morālajiem principiem, kas mūsu jauniešiem palīdz attīstīties kā atbildīgiem cilvēkiem ar augstu darba ētiku un pašdisciplīnu.
Āra florbola laukums tika atklāts ar āra florbola turnīru 3 pret 3. Kalvis Koskēvičs dalās ar iespaidiem un rezultātiem aizvadītajās sacensībās: – Pirmais turnīrs bija ļoti labs, ar pozitīvām emocijām piepildīts gan mazajiem, gan lielajiem. Medaļnieki tika katrs pie gaumīga kausa, par ko parūpējās pašvaldības sporta jomas organizators Māris Gailums, un visi dalībnieki un skatītāji saņēma piemiņas piespraudītes. Jauniešu grupā par čempioniem kļuva komanda „Spēki", kuras sastāvā spēlēja Deniss Babaks, Kristiāns Šmats un Toms Berģis. Viņi finālā ar 4 : 2 uzvarēja komandu „Petuki", kas ieņēma otro vietu. Sastāvā bija Ralfs Ruļuks, Mārtiņš Janovskis un Edgars Grigorjevs. Trešo vietu izcīnīja „MMR" ar Markusu Vašķi, Markusu Ciršu un Rihardu Udrasu sastāvā. Pieaugušo grupā finālā „The last dance" ar 6 : 3 uzvarēja komandu „Abidna". Čempionu sastāvā spēlēja Edgars Gailums, Sandijs Kalniņš, Raivo Aizstrauts un Arvis Kreicbergs. Otrajā vietā – Renāts Cvetkovs, Jānis Šķēls, Edgars Zass un Dāvis Kokorevičs. Trešo vietu izcīnīja komanda „80's ladies", kur spēlēja Rūdolfs Briedis, Ralfs Trods, Matīss Kalupnieks un Ralfs Puzāns.


04.09.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px