Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Ar mērķi – tiekties pēc uzvaras

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 19.04.2022.

Ar mērķi – tiekties pēc uzvaras
Burtu lielums

Nesen Madonas BJSS sporta laureātus – Danielu un Bruno Lielbāržus – godināja par panākumiem Latvijas čempionātā vieglatlētikā 2021. gadā. Latvijas čempionātā 300 m barjerskrējienā Bruno izcīnīja 1. vietu, Daniels – 2. vietu. Līdz ar to viņi tika izvirzīti uz Baltijas čempionātu vieglatlētikā.

Saņemot laureāta nomināciju, dvīņubrāļi atzīst, ka treniņi vieglatlētikā abu sportiskajā izaugsmē ir ļoti noderīgi, bet viņu lielā aizraušanās tomēr ir motokross. Vieglatlētika kalpo, lai būtu fiziski labā formā un sagatavotos motokrosam, kur abi brauc blakusvāģu klasē.
Motosportam ir pakārtotas daudzas lietas. Daniels Lielbārdis pastāsta, ka adrenalīns ir tas, kā dēļ viņam patīk braukt motokrosā, un viņš ir ekipāžas stūrmanis, bet brālis Bruno – kantētājs.
Uz motocikla viņi abi sēdināti no agras bērnības, jau četru gadu vecumā, bet līdz pat šai dienai brāļi neko nav nožēlojuši un, ģimenes atbalstīti, apzinīgi tiecas uz savu mērķi.
– Mērķis ir uzvarēt. Mūsu vecumā atsevišķas grupas nav, ir jābrauc pie pieaugušajiem. Šogad piedalīsimies gan Latvijas, gan pasaules čempionāta posmos motokrosā, – ieskicē Daniels.
Daniels un Bruno mācās Madonas pilsētas vidusskolas 9. klasē, četrus gadus trenējas Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolā (BJSS) vieglatlētikā pie treneres Lanas Līcītes.
Pagājušajā gadā sporta aktivitātes bremzēja koronavīrusa pandēmija un pasākumu rīkošanas ierobežojumi. Tāpēc arī vasarā notika tikai vienas Latvijas čempionāta sacensības, kur Daniels un Bruno Lielbārži 300 m barjerskrējienā bija līderi, līdz ar to tika izvirzīti arī līdzdalībai Baltijas čempionātā vieglatlētikā.
Daniels un Bruno savu jauno sezonu motokrosā jau ir uzsākuši – ar treniņiem Itālijā, sagatavošanos Latvijā, čempionātu Lietuvā aprīļa sākumā un veiksmīgi aizvadīto Latvijas čempionāta 1. posmu, kas norisinājās 17. aprīlī Aizputē.
Blakusvāģu Open klasē galvenā spēkošanās bija starp pasaules čempionātu medaļnieku Māra Rupeika/Kaspara Liepiņa (MX Moduls) ekipāžu un jaunajiem motokrosa braucējiem – brāļiem Danielu un Bruno Lielbāržiem. Abas šīs ekipāžas divu braucienu summā savāca vienādu punktu skaitu. Pirmajā braucienā labāks bija M. Rupeika un K. Liepiņa tandēms, bet otrajā – brāļi Lielbārži. Pateicoties panākumam otrajā braucienā, Lielbāržiem Latvijas čempionāta 1. posmā motosportā blakusvāģu klasē tika pirmā vieta summā, bet M. Rupeika ekipāža palika otrajā vietā, aiz sevis atstājot Didža Gorbenko un Elvija Mucenieka ekipāžu.
Uz motokrosa sacensībām dodas visa ģimene, un vecāki ir lielākie atbalstītāji un līdzjutēji Danielam un Bruno. Atbalstu sniedz arī Madonas novada pašvaldība, sponsori, "Livland", "Sportland", "Sunstar Group" kā arī daudzi citi.
Vaicāti par to, ko plāno pēc 9. klases beigšanas, puiši vēl domā, bet iespējams, ka turpinās mācības Madonas pilsētas vidusskolā.

20.04.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px