Rudenīgās noskaņās Latvijas "Olimpiskā diena 2019" 20. septembrī pulksten 10 pulcēja skolēnus un pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņus uz rīta vingrošanu Madonā, Saieta laukumā.
Latvijas Olimpiskā komiteja aicināja ikvienu Latvijas novada pašvaldību iesaistīties "Olimpiskās dienas 2019" pasākumu organizēšanā, kuru devīze šogad ir "Nāc un vingrot sāc!". LOK organizētā "Olimpiskā diena 2019" notika 768 norises vietās. Kā vēsta LOK, rīta vingrošanā pulksten 10 piedalījās jauns pasākuma dalībnieku skaita rekords – vismaz 150 000 dalībnieku no 101 Latvijas pašvaldības un pilsētas – gan skolu jaunatne, gan pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi.
Tostarp Olimpiskā diena ar rīta vingrošanu iesākās arī Madonas novada deviņās norises vietās: Madonā, Kalsnavā, Ļaudonā, Barkavā, Bērzaunē, Vestienā, Lazdonā, Liezērē, Kusā.
Rīta vingrošanas un citu dienas pasākumu norisi koordinēja sporta skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Elita Gusarova. Iesākot rīta vingrošanu, skolēniem būt aktīviem, nezaudēt formu vēlēja Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne. Viņa pateicās visiem skolotājiem – šī pasākuma organizētājiem – un šo dienu nodēvēja par sporta svētkiem. Madonas novadā Olimpisko dienu papildināja apakštēma "Dzīvo aktīvi un droši!".
Pēc rīta vingrošanas klasēm sekoja daudzveidīgas aktivitātes un uzdevumi. Radoši atbalstīts arī zīmējumu konkurss PII un skolu 1.-6. klases audzēkņiem "Latvijas olimpiskās komandas talismans" un eseju konkurss 7.-9. klasei "Iedvesmas vēstule Latvijas olimpiskajai komandai". Konkurss norit kārtās, 1. kārta noslēdzās 20. septembrī, pēc 2. kārtas noslēguma 26. septembrī trīs labākie darbi tiks iesniegti LOK, kas labākos autorus apbalvos oktobrī.
24.09.2019.