Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Apvieno profesionālos treniņus un studijas

Redakcija

Autors • 02.12.2019.

Apvieno profesionālos treniņus un studijas
Burtu lielums

Raimo Vīgants par duālās karjeras veidošanu izsakās šādi: ‘'Domāju, ka ir svarīgi būvēt savu otro karjeru jau laikus.''
Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes students, madonietis Raimo Vīgants paralēli studijām aktīvi trenējas distanču slēpošanā un vasarā – rollerslēpošanā. Viņa lielākais sasniegums ir vasarā izcīnītā bronzas medaļa rollerslēpošanā pasaules čempionāta posmā Madonā. Šajā studiju gadā viņš ir devies studentu apmaiņas programmā uz Norvēģiju (Trondheimu), lai varētu pilnvērtīgi mācīties un pilnvērtīgi trenēties augstā līmenī. Par viņa gaitām – šajā intervijā.

– Pastāsti, lūdzu, kā vispār sāki nodarboties ar distanču slēpošanu?

– Distanču slēpošanu uzsāku sešu gadu vecumā, uz pirmo treniņu aizveda vecāki, jo saprata, ka man kaut kas būtu vēl papildus jādara, lai būtu slodze un lai neatliktu laika citām, ne tik labām lietām. Kāpēc distanču slēpošana? Neesmu pirmais, kas aizsāka to, tā bija mana māsa. Viņa sāka pirmā slēpot, tāpēc vecāki uzreiz jau zināja, kur mani vest. Tā nu es arī pievienojos. Sākums gan nebija tas vieglākais, bet lēnām un ar laiku tā lieta sāka padoties. Tā nu ir sanācis, ka es vēl joprojām nodarbojos ar šo ziemas sporta veidu, kamēr māsa jau ir absolvējusi Stokholmas Ekonomikas augstskolu un lēnām kāpj pa savām karjeras kāpnēm citā nozarē.

– Ziemā nodarbojies ar distanču slēpošanu, bet vasarā – ar rollerslēpošanu. Kā izlēmi pamēģināt nodarboties ar rollerslēpošanu?
– Nebija īsti izvēle pamēģināt nodarboties ar rollerslēpošanu. Rollerslēpošana ir liela treniņu sastāvdaļa mūsdienās ikvienam distanču slēpotājam. Vasarā ļoti liels akcents ir likts tieši uz šo treniņu procesu. Tas vistuvāk atbilst slēpošanai ziemā, jo tā ir slēpošanas imitācija uz riteņu slēpēm, tikai tā notiek vasarā, lai sevi uzturētu formā.

– Kurš no sporta veidiem ir primārais, kas vairāk patīk – distanču slēpošana vai rollerslēpošana?
– Rollerslēpošana ir jautra, un man tā patīk, tomēr es palikšu pie tradicionālā – distanču slēpošanas ziemā. Tas noteikti raisa vairāk emociju nekā rollerslēpošana.

– Ko tev nozīmē vasarā pasaules čempionātā izcīnītā bronzas medaļa rollerslēpošanā?
– Viennozīmīgi tas ir manas karjeras lielākais un nozīmīgākais sasniegums līdz šim noteikti. Kaut kādā ziņā smagais treniņu darbs ir atmaksājies, kas dod motivāciju strādāt arī tālāk.

– Kuri ir tavi lielākie sasniegumi sportista karjerā?
– Viennozīmīgi lielākais sasniegums ir pasaules čempionāta rollerslēpošanā bronzas medaļa. Otrais varētu būt Pasaules kausa rollerslēpošanā junioriem kopvērtējumā izcīnītā otrā vieta. Trešais – Ziemeļvalstu čempionātā distanču slēpošanā junioriem izcīnītā 3. vieta sprinta sacensībās.

– Šobrīd studē Latvijas Universitātē. Ko tieši mācies?
– Jā, studēju Latvijas Universitātē. Mācos Vides zinātnes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē.

– Kā izdodas apvienot profesionālus treniņus un studijas? Pastāsti sīkāk par savu ikdienu, ko nākas ziedot par labu duālajai karjerai?
– Ziedot sanāk daudz. Kamēr esmu Rīgā, fokusējos uz mācībām, bet tajā pašā laikā nedrīkst aizmirst par treniņiem. Tāpēc sanāk katru rītu no pulksten 6 līdz 6.30 celties, lai aizvadītu pirmo treniņu, pēc tam ātras brokastis (putra ar riekstiem) un uz skolu. Pēc skolas, protams, neapšaubāmi ir otrais treniņš, tas sākas pēc lekcijām. Esmu mājās ienācis arī pēc pulksten 22. Parasti mēģināju ilgu laiku Rīgā neuzkavēties, jo, tiklīdz radās izdevība, trešdienā vai ceturtdienā jau devos mājās uz Madonu, lai varētu pilnvērtīgi trenēties. Par laimi, šogad esmu devies apmaiņas programmā uz Norvēģiju (Trondheimu), lai varētu pilnvērtīgi mācīties un pilnvērtīgi trenēties augstā līmenī.

– Kā vērtē savu iepriekšējo sezonu abos sporta veidos?

– Vērtēju to kā viduvēju, sezonas sākums bija labs, kas arī apliecinājās rezultātos, bet sezonas vidū (ap sesijas laiku) apslimu, līdz ar to pazaudēju fizisko formu, kas vēlāk arī pierādījās rezultātu kritumā. Sezonas beigu posmu gan varu vērtēt kā labu, jo biju atkopies un spēju aizvadīt pāris labu sacensību.

– Ko sagaidi no nākamās sezonas, un kādi ir izvirzītie mērķi?
– Savus mērķus baigi neklāstu, bet vēlētos aizvadīt tiešām labu sezonu, lai pašam prieks.

– Varbūt vari ieskicēt, kādas ir gaidāmās sacensības, kas plānotas ziemas sezonā distanču slēpošanā?
– Pirmās sacensības aizvadīšu Gaalaa (Norvēģijā), pēc tam būs maza pauze, kas tiks veltīta treniņu procesam, un tad jau sekos Skandināvijas kausa posmi, Norvēģijas čempionāta posmi. Kā arī, iespējams, kāds Latvijas čempionāta posms plus vēl kādas komercsacensības.

– Varbūt vēl kaut ko vēlies pastāstīt un iedvesmot cilvēkus izvēlēties par labu duālajai karjerai?
– Domāju, ka galvenais jau ir varēt un gribēt uzdrīkstēties veidot savu duālo karjeru. Nepārprotami pēc sportiskās karjeras beigām būs jāatrod kas jauns, kur pilnveidoties un progresēt, tāpat kā sportā. Tāpēc es domāju, ka ir svarīgi būvēt savu otro karjeru jau laikus.

Informācijas avots:
LU Sporta centrs


03.12.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px