10. oktobrī orientieristu kuplā saime pulcējās Ērgļos uz Madonas novada pašvaldības un OK "Arona" rīkoto pasākumu – Madonas novada čempionātu orientēšanās vidējā distancē. Sacensību noslēgumā tika apbalvoti arī orientēšanās seriāla "Madonas kausi 2020" kopvērtējuma 1.-3. vietas ieguvēji visās vecuma grupās. Vienlaikus tas bija arī orientēšanās aktīvās sezonas noslēguma pasākums.
Parasti orientēšanās seriāls "Madonas kausi" ir vērienīgs un masveidīgs pasākums, iesaistot orientēšanās sporta cienītājus no agra pavasara līdz vēlam rudenim sacensībās, kas notiek otrdienu pēcpusdienās dažādos apvidos. Šīs sacensības iecienījušas daudzas ģimenes. Sacensību galvenais tiesnesis Gunārs Ikaunieks, vērtējot sezonu, norādīja, ka orientēšanās sacensības "Madonas kausi 2020" norisinājās 14 kārtās, nevis 22, kā tas bijis iepriekšējos gados.
– Šogad pavasarī, kad vīrusa "Covid-19" izplatības ierobežošanai valstī izsludināja ārkārtējo situāciju un aizliedza sacensību rīkošanu, orientēšanās seriāls nesākās, kā ierasts. Pulcēties nedrīkstēja, bet tad, kad bija jāsākas pirmajām kārtām, tika izvietoti kontrolpunkti, un interesentiem bija iespēja individuāli braukt un nedēļas garumā izmantot apvidus kartes, kaut rezultāti netika fiksēti. Pēc 9. jūnija, kad tika mīkstināti piesardzības pasākumi, tika atļauts rīkot sacensības, varējām sarīkot sacensības "Madonas kausi 2020" tradicionālajā izpratnē, kad otrdienu pēcpusdienās visi, kas vēlējās, veica distanci ar atzīmēšanās sistēmām ar laika kontroli. Arī 10. oktobrī ar novada orientēšanās čempionāta rīkošanu vidējā distancē un "Madonas kausu 2020" orientēšanās sezonas sacensību kārtu kopvērtējuma apbalvošanu mums veicās, jo jau pēc nedēļas pasākumi tika atcelti koronavīrusa izplatības ierobežošanas nolūkā. Pulcējāmies Ērgļu apkārtnē, dalībnieku skaits bija iepriecinoši kupls.
Par "Madonas kausu 2020" kopvērtējuma laureātiem, 1.-3. vietas ieguvējiem vīriešu elites grupā kļuva Guy Sabo Bar no kluba "Mežmalas", Artems Babins no Vestienas un Raivis Truhanovs no Cesvaines, sieviešu elites grupā – Una Arama no Madonas BJSS, Elīza Madsena un Ilvija Madsena no Ērgļiem.
V18 grupā attiecīgi 1.-3. vietas kausus saņēma Dāvis Vintišs no Kalsnavas, Ritvars Ļepeškins no Cesvaines, Mārtiņš Dzenītis no OK "Arona", S18 grupā – Anete Strauta no Vestienas, Kitija Elksne no kluba "Sēlijas mežs", Renāte Jakovļeva no Madonas BJSS/Lubānas.
VB grupā kopvērtējumā 1.-3. vietu ieguva Agris Veckalniņš no "Stara", Juris Ļepeškins no Cesvaines un Normunds Arama no komandas "Aramiņi". SB grupā laureātes –
Laura Veckalniņa no Madonas, Kristīne Mutore no Lazdonas un Līga Beinaroviča no Jēkabpils.
V35 grupā 1.-3. vietā – Aivis Lejiņš no Madonas, Jānis Riža no Valmieras. S35 grupā uzvarēja Inga Jansone no Madonas un Ilze Gregersone no Pļaviņām.
V45 grupā līderu trijniekā apbalvoti: Varis Peisenieks no OK "Kāpa", Pēteris Blumbergs no kluba "Mežmalas", Dzintars Svilpis no Ērgļiem. S45 grupā – Gundega Jurāne no OK "Sēlijas mežs", Baiba Kaļva no Ērgļiem un Inga Ziediņa no Aizkraukles.
V55 grupā uzvarēja Aivars Druvenieks no OK "Sēlijas mežs", 2. vietā – Māris Veckalniņš no "Ave MTP", 3. vietā – Juris Švirksts no Zundāniem. S55 grupā laureātes – madonietes Aira Bērziņa un Dace Saulīte, Evgenija Rudzīte no Ērgļiem. V65 grupā uzvarētāja kausus saņēma Ilmārs Bērziņš no Lauteres un Mārīte Zvirgzdiņa no Lazdonas, bet Open klasē kopvērtējumā uzvarētājas ir Baiba Bambe un Aija Zīlmane no Kalsnavas, Spodra Švarca no Vestienas.
Bērnu un jauniešu grupās 1. vietā kopvērtējumā attiecīgi ierindojās Uldis Jakovļevs no Lubānas, Ance Arama no "Saulītes", Klāvs Konovalovs no Ērgļiem, Anete Vintiša no Kalsnavas, Sendijs Vīgups no Ērgļiem, Kristīne Borovikova no kluba "Savējie", Armands Dzenis no Lubānas vidusskolas, Viktorija Bērziņa no Madonas BJSS/Lubānas.
2. vietā attiecīgajās vecuma grupās – Edgars Borovikovs no OK "Arona", Elīna Mutore no Mētrienas, Kristers Krafts no Madonas BJSS, Una Sipčenko no Ērgļiem, Kristers Nenišķis no OK "Sēlijas mežs", Paula Konovalova no Ērgļiem, Mikus Nenišķis no OK "Sēlijas mežs", Evelīna Galeja, pārstāvot Madonas BJSS/Lubānu. 3. vietas kausu saņēma Ēvalds Veckalniņš no PII "Saulīte", Sabīne Geduša no Ērgļiem, Edijs Mutors no Lazdonas, Liene Riekstiņa no Madonas BJSS, Edgars Kauliņš no Vestienas pamatskolas, Līna Madsena no Ērgļiem, Nauris Stiprais un Vanesa Benedikta Jegorova, pārstāvot Lubānas jaunsargus.
Ar kopvērtējuma rezultātiem ar iepazīties vietnē www.okarona.lv.
28.10.2020.