1. augustā Madonā MX parkā „Smeceres sils" norisinājās Baltijas kausa pirmais posms enduro sprintā, Latvijas kausa otrais posms enduro sprintā, Latvijas čempionāta un kausa trešais posms enduro.
MX parks augusta sākumā pulcēja 121 enduro/enduro sprinta dalībnieku no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Šoreiz sacensības lielā skaitā izmēģināja absolūto iesācēju klašu dalībnieki, kuri startēja pirmo reizi. Tas šiem sportistiem bija liels pārbaudījums, ar kuru vairāk vai mazāk galā tika visi. Arī pieredzējušākie sportisti atzina, ka trase nebūt nebija viegla.
Kā norādīja Madonas novada domes priekšsēdētājs, Latvijas Motosporta federācijas (LaMSF) viceprezidents Agris Lungevičs, viss izdevās ļoti labi. Lai gan trase bija grūta, sportisti bija apmierināti. Bija sportisti, kuri līdz finišam netika, bet jācer, ka šie iesācēji nepadosies un turpinās piedalīties arī nākamajos posmos.
Visātrākais un nepārspēts EGP klasē palika Ivo Šteinbergs (CEC I. S. Racing), aiz sevis atstājot komandas biedrus Andri Grīnfeldu un Edgaru Siliņu (Motosports Racing Team).
E1 klasē 1. vietu izcīnīja Aivars Kukojs (Motosports Racing Team), 2. vietā ierindojās Edgars Rubenis (GF Racing Team), bet 3. vietā – Andrius Mitkevicius (Kilobaitas Racing Team).
E2 klasē 1. vieta Ivo Šteinbergam (CEC I. S. Racing), 2. vieta Edgaram Siliņam (Motosports Racing Team), bet 3. vieta Gintam Bērziņam (Jāņa Vintera Moto Team Riga).
E3 klasē 1. vieta Andrim Grīnfeldam (CEC I. S. Racing), 2. vieta Laurim Ermanim (Motosports Racing Team), bet 3. vieta Mārtiņam Vinteram (Jāņa Vintera Moto Team Riga).
E 40+ klases uzvarētāji – 1. vietā Einārs Vinters (Jāņa Vintera Moto Team Riga), 2. vietā Jānis Rasmanis (CEC I. S. Racing), 3. vietā Artūrs Robežnieks (Kalsnava MB).
E Juniors 16+ 1. vietu izcīnīja Miks Rasmanis (CEC I. S. Racing), 2. vietā palika Ģirts Kalniņš (Motosports Racing Team).
Hobby 2T klasi pārstāvēja kupls pulks dalībnieku, un cīņa par vietām bija sīva. Uzvaru guva Timo Hermlin (Somerpalu MK), 2. vietā atstājot Aleksandru Čerņaginu (CEC I. S. Racing), savukārt 3. vietā palika Kalvis Kušķis (Motosports Racing Team).
Hobby 4T klasē pirmo vietu ieguvēji – Jānis Freimanis (Saldus motoklubs), Ģirts Dubavs (Moto AZ) un Alvis Lecis (CEC I. S. Racing).
Iesācēju (C) 2T klasē uzvarēja Edgars Vilcāns (Siguldas minimoto), Agris Biezais (apPasaule) un Andrii Dodonov (Individual).
Iesācēju (C) 4T klasē 1. vietu izcīnīja Mārcis Valbergs (Individual), 2. vietu – Kristiāns Vēbers (RaceON), bet 3. vietā ierindojās Artūrs Semjonovs (CEC I. S. Racing).
Veterānu 50+ grupā 1. vietas ieguvējs Andris Kalniņš (Motosports Racing Team), 2. vietu izcīnīja Danielius Žoštautas (Kilobaitas Racing Team), savukārt 3. vietu ieguva Vilnis Zeiza (Motodroms).
Absolūto iesācēju klasē uzvaru izcīnīja Valters Gotlaufs (Individual).
Sacensību direktors Romāns Ērkulis uzsvēra: – Madona ir Madona. Viss ir sakārtots, izveidots atbilstoši sacensību kvalitātei. Paldies visai komandai, kas ieguldīja savu laiku, darbu un spēku, lai taptu šāda mēroga sacensības. Paldies Madonas novada domei. Sacensības noritēja veiksmīgi, pēc plāna. Tās bija izdevušās. Pats galvenais – ja ātrā palīdzība neizkustēja no vietas, tad tas ir vislabākais, tas ir gandarījums gan sportistiem, gan organizatoriem. Dalībnieku skaits bija normāls – 121, lai gan biju gaidījis, ka būs vairāk. Šoreiz neatbrauca daudz lietuviešu sportistu, arī igauņu bija mazāk nekā iepriekšējā posmā. Sportisti bija apmierināti. Trase bija sagatavota fantastiski, krosa elementi bija nolīdzināti, visi varēja baudīt sacensības. Protams, trase bija tehniski sarežģīta un grūta, to arī sarunā pēc sacensībām atklāja pieredzējušākie sportisti. Visgrūtāk klājās absolūto iesācēju klasēm, meistarības pakāpe mazāka, bet es domāju, ka viņiem gandarījums bija tik un tā. Viņiem bija iespēja izmēģināt, izbaudīt un tiekties uz panākumiem nākotnē. Baltijā šī trase atzīta kā grūta un laba. Viss bija lieliski. Mūsu atpazīstamība aug ik dienu. Visi zina, kas ir enduro, šajā kontekstā – arī Madonu. Esam gandarīti. Kārtējais „mačs" ir izdevies, un dodamies tālāk. Šogad pats galvenais ir novadīt enduro/enduro sprinta čempionātu un kausu pilnvērtīgi līdz galam.
Dienā bija sportiskā sadaļa – „Smeceres sila" trasē norisinājās enduro sprints un Madonas pilsētas centrā – „Free Hawks" paraugdemonstrējumi. Vakarā bija kopīga motobraucēju parāde, pēc kuras sekoja enduro sportistu apbalvošana pilsētas centrā.
12.08.2020.