Sestdien, 22. augustā, un svētdien, 23. augustā, norisinājās Latvijas junioru un amatieru čempionāts un retro motokrosa sacensības. Sacensībās piedalījās sportisti, kas pārstāv „Kalsnava MB" klubu.
Motokross ir ekstrēms sporta veids, kas Latvijā notiek kopš 1946. gada. Tajā ir adrenalīns, spriedze, cīņa un risks. Braukt mājas trasē sportistiem ir liela atbildība un papildu spriedze. Sports ir sports, un tajā arī slēpjas šarms. Tu nekad nevari zināt, kā būs līdz pat pēdējai brauciena sekundei un finiša karoga šķērsošanai. Tas arī patīk motokrosa faniem un skatītājiem – neziņa. Tāds ir motokross.
Sacensības norisinājās divas dienas. Sestdien junioru čempionātā piedalījās Raivo Krūmiņš, kam ir 9 gadi un kurš ar šo sporta veidu nodarbojas jau no 7 gadu vecuma, MX50 vecāko bērnu klasē izcīnīja 5. vietu.
Latvijas amatieru čempionātā iesācēju klasē startēja Artis Laiviņš, Ivo Cielaks, Jānis Mačs, Ģirts Trods, Niks Kiukucāns.
MX45+ klasē startēja Raitis Cipulis, kas izcīnīja godalgoto 1. vietu.
Mūsējie startēja arī svētdienā – retro motokrosā. MX enduro klasē piedalījās Jānis Ozoliņš, MX250 klasē – Ivo Cielaks, Ilgvars Martemjanovs, un uz pjedestāla kāpa Niks Kiukucāns, iegūstot 3. vietu un Marks Toms Jēgers – 1. vietu.
Sveicam un lepojamies ar sportistiem! Lai netrūkst spara, izturības un degsmes būt sportā, sasniedzot rezultātus vai vienkārši baudot adrenalīnu asinīs un laimes hormonu ķermenī.
Paldies kluba „tētim" Jānim Lungevičam un Agrim Lungevičam par motokrosa atdzimšanu Madonā. Par mūsu trasi Smeceres silā priecājas daudzi Latvijas sportisti un arī mēs paši.
Paldies skatītājiem trases malā, jūs esat liels atbalsts!
01.09.2020.