7. februārī Madonas pilsētas sporta centrā skanēja ritmiska mūzika, kuras pavadījumā Madonas Valsts ģimnāzijas klašu komandas neikdienišķos sporta tērpos demonstrēja iepriekš iestudētu aerobikas priekšnesumu. Klases izcēlās ar izdomas bagātību un kustību prieku.
Jau tradicionāli Madonas Valsts ģimnāzija rīko aerobikas festivālu, lai iepriecinātu gan žūriju, gan skatītājus un noskaidrotu klases ar labāko ritma izjūtu, izdomu un soļu daudzveidību. Aerobikas festivālā klašu komandas uznācienam pieteica Kristiāna Nagle.
Ritmisks, saskaņots un pārdomāts klases kolektīvais aerobikas demonstrējums bija tas, kas priecēja skatītājus, ieskaitot ES Erasmus+ programmas stratēģisko skolu partnerības projekta dalībniekus no Spānijas un Itālijas. Taču stingrāk uz aerobikas priekšnesumu raudzījās vērtēšanas komisija, kas skaitīja punktus.
Žūrijā piedalījās: aerobikas trenere Vēsma Vārsberga, Kitija Auziņa, sporta skolotājas Lana Līcīte, Līva Kraukle, Iveta Tole un fitnesa trenere Iveta Dreimane.
Pasākums ir brīvprātīgs, jo aerobikas priekšnesums lielākoties ir jāapgūst klasei papildus stundu programmai, taču aktīvi jaunieši spēj tikt galā ar jebkuru uzdevumu, jo ir vispusīgi. Šogad aerobikas festivālā piedalījās septiņas komandas, un prieks, ka to vidū ar aktivitāti izcēlās arī puiši.
Ģimnāzisti kārtējo reizi parādīja, ka ir radoši, ka aerobika ir pa spēkam ikvienam, tā palīdz uzlabot veselību, veicina graciozitāti, atraisa kustību prieku un sniedz arī garīgu atslodzi no sasprindzinājuma ieskaitēs.
Kā pasākuma noslēgumā sacīja aerobikas trenere Vēsma Vārsberga, grūts uzdevums bija žūrijai, jo katra no septiņu klašu aerobikas komandām bija neatlaidīgi gatavojusies un ne tikai ieguldījusi darbu vingrošanas elementu saskaņotā izpildījumā, bet arī padomājusi par tērpiem un sava priekšnesuma koncepcijai atbilstīgu izskatu kopumā.
Par labāko aerobikas priekšnesumu žūrija apbalvoja 11.a klases kolektīvu, otro vietu piešķīra 12.a klasei, bet ar trešo vietu sveica 10.a klases aerobikas sniegumu.
20.02.2018.