No 6. līdz 8. janvārim Madonas BJSS U-10 (2007. g. dz.) un U-13 (2004./2005. g. dz.) komandas piedalījās 20 gadu jubilejas starptautiskajā basketbola turnīrā "Cēsu kauss 2017".
Šogad jutos kā šī turnīra veterāns, jo regulāri, jau kopš 2000. gada sezonas, ierodos ar kādu no komandām piedalīties šajā turnīrā. Šī Madonas BJSS bija jau 18. līdzdalība turnīrā.
Šogad četrās vecuma grupās sacentās 40 komandas: 7 – no Igaunijas, 1 – no Lietuvas, 3 – no Krievijas, 29 – no Latvijas.
Spēlējām U-10 vecuma grupā, kur piedalījās 10 komandas. Savā apakšgrupā pirmo dienu 6. janvārī uzsākām ar zaudējumu Limbažu komandai (18 : 40), bet otrajā dienas spēlē uzvarēta komanda "Ķekava"/VEF (56 : 6). Otrajā dienā – 7. janvārī – pirmajā spēlē piedzīvots panākums pret BS "Rīga"/Basketbola klase (43 : 25), bet otrajā dienas spēlē – zaudējums BS "Ogre" komandai (28 : 50).
Piecu komandu konkurencē apakšgrupā ieņemtā 3. vieta ļāva 8. janvārī cīnīties par 5.-6. vietu ar otras grupas trešo spēcīgāko komandu "Tartu Palliklubi". Galvenais uzdevums- līdzdalība starptautiskā turnīrā un spēles ne tikai pret Latvijas komandām – tika izpildīts. Atlika vien cīņa par augstāku vietu turnīrā. Turnīra noslēgums sanāca uz pozitīvas izskaņas, jo izdevās izcīnīt 5. vietu un pārspēt "Tartu Palliklubi" komandu ar rezultātu 50 : 32.
Par augstākām vietām šoreiz cīnījās Limbaži/Salacgrīva, BS "Ogre", Cēsu pilsētas SS, VEF, bet aiz mums palika "Tartu Palliklubi", "Iecava", BS "Rīga"/Basketbola klase, Siguldas sporta skola un "Ķekava"/VEF.
Kā vērtīgākais Madonas BJSS U-10 komandas spēlētājs turnīrā balvu saņēma Sanijs Dagnis Lietavietis. Ļoti vēlos uzslavēt Jēkabu Liepiņu, Rihardu Udrasu, Raineru Iecelnieku, Rolandu Antuli par labo cīņu un spēles izpratni. Progress vērojams Rolanda Lāča, Ričarda Dimitrova, Haralda Dumpja, Kristapa Solovjova, Reiņa Rieksta, Jēkaba Saliņa un Vara Rodrigo Strumpes darbībās uz laukuma.
Jaunais gads iesākts visai aktīvi – aizvadīts "Kāruma kausa" 2. posms un Cēsu starptautiskais turnīrs. Tagad atliek cītīgi trenēties un gatavoties "Kāruma kausa" 3. posmam martā un augstā līmenī noorganizēt un uzņemt Madonā Baltijas bērnu basketbola līgas U-11 komandu 3. posma sacensības 10.-12. martā.
Paldies Madonas BJSS un zēnu vecākiem, kuri nenobijās trīs dienas palaist savus jaunos basketbolistus uz turnīru lielajā salā.
11.01.2017.