Biedrības „Mūžizglītība „Gretēs"" rīkotajā pasākumā „Augu diena „Gretēs"" augusta beigās notika zīmējumu konkurss „Ziedi, kuriem vārdu devis Jānis Ilsters".
Zīmējumu konkursam tika iesniegti 58 darbi, tos izvērtēja Ērgļu Mākslas un mūzikas skolas direktore Iveta Pedele un mākslas nodaļas vadītāja Vizma Veipa.
Birutas Nebares aicinājumam bērnu darbiņus iesniedza Vestienas pamatskola, Madonas pilsētas vidusskola, Ļaudonas vidusskola un pirmsskolas izglītības iestāde „Pienenīte" Ērgļos.
Projekta ietvaros rīkotā konkursa uzdevums bija attēlot tos ziedus, kuriem vārdu devis botāniķis Jānis Ilsters. Tika saņemti gan zīmējumi ar krāsu zīmuļiem, flomāsteriem, gan gleznojumi ar guašu un akvareļkrāsām, gan jauktās tehnikās veidoti. Bērni attēlojuši gan vizbulītes un mežrozītes, gan magones un rudzupuķes, kreimenītes, kliņģerītes un gaiļbiksītes. Darbi tika vērtēti trijās vecuma kategorijās: pirmsskola, 1.-4. klase un 5.-8. klase.
Žūrijas darbs nebūt nebija vienkāršs, jo darbi bija līdzvērtīgi gan autoru radošajās izpausmēs, gan izpildījuma kvalitātē.
Aizkustinoši bija mazo bērniņu darbiņi no PII „Pienenīte". Tik krāšņas bija viņu gleznotās puķes! Žūrija pēc ilgām pārrunām 1. vietu piešķīra Dagnei Margaritai Laidiņai (5 gadi), 2. vietu – Nikolai Ābelai (4 gadi), 3. vietu – Kristīnei Dancei (5 gadi). Patika arī visjaunākās mākslinieces Dārtas Bukovskas (3 gadi) darbiņš.
1.-4. klašu grupā godalgotās vietas tika piešķirtas Vestienas pamatskolas skolēniem: 1. vieta – Vinetai Vigulei par „Magonēm", 2. vieta – Keitai Kropai par „Kreimenītēm", 3. vieta – Elīzai Baranovskai par „Magonēm".
5.-8. klašu grupā par uzvarētāju kļuva Evelīna Vibule no Madonas pilsētas vidusskolas par „Gaiļbikšiem", Viktorijai Starčenko no Vestienas pamatskolas – 2. vieta par „Rudzupuķēm", bet 3. vietu ieguva Agris Pavlovskis no Ļaudonas vidusskolas ar „Mežrozītēm".
Pēc biedrības „Mūžizglītība „Gretēs"" rosinājuma tika izveidota arī Ērgļu Mākslas un mūzikas skolas mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstāde, ietverot tajā gan vasaras prakses-plenēra laikā tapušās augu studijas, gan ziedu zīmējumus un gleznojumus dažādās tehnikās. Vienlaikus ar audzēkņu darbiem pasākuma apmeklētāji varēja apskatīt profesionālās mākslinieces Rūtas Kazākas izcili smalkos un precīzos augu zīmējumus, kas veidoti kā ilustrācijas enciklopēdijām.
Pasākuma norises telpa – jaunais angārs ar savu virsgaismu un neitrāli pelēkajām sienām – lieliski noderēja izstādēm.
Biedrība „Mūžizglītība „Gretēs"" pateicas žūrijai par darbu izvērtēšanu un jauko sadarbību. Liels paldies Ērgļu novada PII „Pienenīte" vadītājai Līgai Šmitei un audzinātājām – Mārītei Breikšai, Maijai Mitrei, Endijai Cielavai, Ilzītei Vīgantei, Aijai Lapsai un Santai Pētersonei – par prasmīgu mazo mākslinieku ievirzīšanu skaistuma pasaulē. Bērnu darbi bija mākslinieciski unikāli un glīti noformēti, kas radīja prieku ikvienam apmeklētājam. Paldies Vestienas pamatskolas direktorei Verai Gutānei un skolotājām Dinai Podjavo, Ingrīdai Leontjevai un Dacei Čanderei, jo konkursā piedalījās gandrīz visi Vestienas skolas skolēni ar skaistiem mākslas darbiem. Paldies Madonas pilsētas vidusskolas bioloģijas skolotājai Inesei Eleksei un zīmēšanas skolotājai Ilzei Kaļinovai par Madonas un Ļaudonas vidusskolas audzēkņu iesaistīšanu konkursā.
27.11.2019.