Turpinot papildināt specializēto transportlīdzekļu klāstu ar jaunām automašīnām, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes Madonas daļa decembra beigās saņēma jaunu ugunsdzēsības autocisternu MAN 6 × 6 ar ūdenstilpni septiņām tonnām ūdens.
Šobrīd notiek personāla apmācības, kā arī jaunās automašīnas pārbaudes, lai jau tuvākajā laikā ugunsdzēsēji glābēji varētu doties uz izsaukumiem Madonas novadā.
To apstiprina arī VUGD Vidzemes reģiona brigādes Madonas daļas komandieris Māris Bulders: – Patlaban, lai dotos uz izsaukumiem, izmantojam ugunsdzēsības autocisternu IVECO Magirus TLF3000, kas tika saņemta 2017. gada oktobrī. Ar jauno ugunsdzēsības autocisternu uz ugunsgrēkiem vai glābšanas darbiem neesam devušies, jo vēl norit apmācības. Ir nepieciešams laiks, lai katrs darbinieks iepazītos ar aprīkojumu, apgūtu, kā ar to darboties. Viss norit veiksmīgi, un jau pavisam drīz varēsim arī braukt uz izsaukumiem. Tā kā šis transportlīdzeklis ir izmantots tikai apmācībām, vēl nevar runāt par to, kā tas darbosies reālās situācijās, bet domāju, ka noteikti atvieglos ugunsdzēsēju glābēju darbu. Autocisterna ir jaudīga un ietilpīga. Tāpat tā ir aprīkota ar jaunākajām glābšanas un dzesēšanas ierīcēm. Pozitīva iezīme ir tā, ka autocisternā ir iespējams uzpildīt septiņas tonnas ūdens, un, kā zināms, ūdens daudzums dzēšanas darbos ir ļoti nozīmīgs. Ja uz izsaukumu ierodas abas autocisternas, tad ir aptuveni desmit tonnu ūdens. Salīdzinājumā ar iepriekšējo autocisternu, šī ir vairāk automatizēta, vieglāk darbojas ūdens padeves sūknis, ir plašāks aprīkojums. Turpmāk ugunsdzēsības un glābšanas darbos piedalīsies abas autocisternas, tas noteikti uzlabos darbu un sniegs labāku rezultātu.
Jautāts, kā ir iesācies gads, daļas komandieris Māris Bulders norāda: – Jāsaka, ka mierīgi. Un tas viennozīmīgi ir pozitīvi, jo nav bijis daudz izsaukumu. Vairāk esam devušies uz glābšanas darbiem. Priecē, ka nav bijis lielu ugunsgrēku, kas liek domāt, ka iedzīvotāji kļūst uzmanīgāki, lielāku vērību pievērš ugunsdrošībai.
Pēdējo mēnešu laikā tādu pašu jaunu autocisternu saņēmuši arī ugunsdzēsēji glābēji no Smiltenes, Liepājas, Pļaviņām, Skrundas, Višķiem, Piltenes, Talsiem un Gulbenes.
Kā informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa, vairāku gadu laikā VUGD tiek uzlabots tehniskais nodrošinājums ugunsdzēsības transportlīdzekļa jomā – pēdējos gados iegādātas 90 ugunsdzēsības automašīnas, no kurām 25 saņemtas 2018. gadā.
Jaunās automašīnas ir pilnībā aprīkotas ar modernākajām glābšanas un dzēšanas ierīcēm, kā arī pielāgotas VUGD vajadzībām.
Sandra Vējiņa uzsver, ka tomēr darbs pie VUGD autotransporta atjaunošanas ir jāturpina, paredzot tam finansējumu, jo joprojām vairāk nekā 45% no ugunsdzēsības un glābšanas darbiem paredzētajiem transportlīdzekļiem ir ekspluatācijā vairāk nekā 20 gadu.
Kopumā aizvadītā gada nogalē Vidzemes reģiona brigādes daļas un posteņus papildināja deviņi specializētie transportlīdzekļi, no kuriem saņemtas jaunas autokāpnes Alūksnes, Limbažu un Valmieras daļās, kas domātas cilvēku glābšanai un ugunsgrēku dzēšanai augstumā, autocisterna Valmieras daļai un Valkas daļas Smiltenes postenim un specializētais automobilis ķīmiska rakstura avāriju novēršanai, kas dodas uz izsaukumiem visā reģionā. Jaunie specializētie transportlīdzekļi ir pilnībā aprīkoti ar modernākajām glābšanas un dzēšanas ierīcēm, kā arī pielāgoti VUGD vajadzībām. Vidzemē jauno specializēto transportlīdzekli – autocisternu – saņēma arī Cēsīs.
09.01.2019.