Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

VSAA nosvinēti 25 gadi

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 16.04.2019.

VSAA nosvinēti 25 gadi
Burtu lielums

Aizvadītajā piektdienā, 12. aprīlī, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Madonas reģionālajā nodaļā tika atzīmēta VSAA 25 gadu jubileja.

Šobrīd Latvijā ir 13 VSAA nodaļas. Madonas reģionālā nodaļa aptver vislielāko teritoriju, un tā ietver Gulbeni, Alūksni, Balvus, Valku un Madonu, kuru pārstāves piedalījās svētku pasākumā.

Ar nelielu ieskatu VSAA vēsturē un ilggadējo darbinieču sveikšanu tika atklāts pasākums. Ikvienai no viņām bija savs stāsts, kā sākās darba gaitas, atmiņas par daudzos gados piedzīvoto, bet ikviena atzina, ka tieši kolektīvs un atbalsts ir visnenovērtējamākais. VSAA Madonas reģionālās nodaļas vadītāja Maija Biezā uzsver: – Reģionālajā nodaļā strādā 43 cilvēki. Un man ir vislielākais prieks, ka vienmēr man līdzās ir bijuši kolēģi, uz kuriem varu paļauties, kuri mani ir atbalstījuši un palīdzējuši, vienmēr ir bijuši labi padomdevēji. Tas ir nenovērtējami.
– Šogad VSAA tiek atzīmēta 25 gadu pastāvēšanas jubileja, līdz ar to kopā ar darbiniekiem tiek organizētas svinības, lai atskatītos uz aizvadīto laiku, šajos gados paveikto un sasniegto, atcerētos, kādi mēs bijām, kādi esam šodien. Šo gadu laikā VSAA ir augusi. Tiek piedāvāti arvien vairāk pakalpojumu, kurus izmanto visi Latvijas iedzīvotāji, sākot no maziem bērniem un jaunajām māmiņām līdz pat pēdējam pabal-stam, kas tiek izmaksāts, cilvēkam dodoties mūžībā. Trešdaļa aģentūras darbinieku ir nostrādājuši visus šos 25 gadus. Tas nozīmē, ka mums ir ļoti stabils kolektīvs, darbinieki jūtas labi, ir apmierināti ar savu darbu un uzticētajiem pienākumiem. Tikšanās reizē sveicām šos darbiniekus, kaut gan liela daļa no viņiem strādāja vēl pirms neatkarīgās Latvijas izveidošanas. Šī 25 gadu vēsture mums ir kopīga. VSAA ir nepieciešama pieredze, zināšanas un nepārtraukti jāseko līdzi jaunumiem, – atzīst VSAA direktore Inese Šmitiņa. – VSAA ārpus Rīgas ir ļoti pieprasīts darba devējs, un ir lieli konkursi. Personāla sastāvs tiek atjaunots. Valsts Kancelejas organizētajā aptaujā VSAA jau trešo gadu pēc kārtas ir atzīta par labāko valsts iestādi, kurai klienti uzticas. Tas noteikti ir, pateicoties darbiniekiem, viņu attieksmes pret klientiem, profesionalitātes nopelns.
VSAA darbs katru gadu ir saistīts arī ar izmaiņām likumos, kas ir laikus jāapgūst.
Turpina Inese Šmitiņa: – Viesojoties citās nodaļās, sarunās darbinieki atzīst, ka tieši regulārās mācības, informācijas apmaiņa ir tas, kas visvairāk patīk šajā darbā. Tāpat darbinieki novērtē kolektīvu, kas, manuprāt, ir ļoti svarīgi, lai kvalitatīvi tiktu veikti uzticētie darba pienākumi.

– Arī klientiem ir svarīga darbinieču profesionalitāte un atsaucība. Ne vienmēr cilvēki ir pietiekami informēti un zinoši jautājumos par pabalstiem, tāpēc VSAA ir darbinieces, kas izskaidros, ieteiks pareizo risinājumu un atrisinās radušās problēmas. Katru gadu tiek piedāvāts kāds jauns pakalpojums. Šogad aktualizējies jautājums par pensiju 2. līmeni. Pagājušajā gadā tika pieņemts likums, kas nosaka, ka šis uzkrātais kapitāls tiek uzskatīts par privātu naudu, līdz ar to uz to attiecinot mantošanas iespējas. Šis ir jauns pakalpojums, pie kura VSAA ir jāstrādā, jāinformē iedzīvotāji. Tāpat ir virkne dažādu jauninājumu, kas papildina pakalpojumu apmērus, – uzsver VSAA direktore.
Attīstoties tehnoloģijām, populārākiem kļūstot dažādiem e-pakalpojumiem, arī VSAA jāaug līdzi laikam, bet tas ir arī iemesls, kāpēc klientu apkalpošanas nodaļas kļūst arvien mazākas.
– Šis ir viens no faktoriem, kāpēc aģentūrā tiek samazināts darbinieku skaits. Klientu apkalpošanas nodaļas diemžēl kļūst arvien mazākas. Datu apmaiņa notiek elektroniski, klienti izmanto sniegtās iespējas un dokumentus aizpilda interneta vidē. Tas ietekmē VSAA darbu. Mūsu politika ir neatbrīvot darbiniekus. To darām tikai situācijās, ja paši vēlas mainīt darbavietu vai arī ir sasnieguši pensijas vecumu, – atklāj Inese Šmitiņa.
Savukārt Madonas reģionālās nodaļas vadītāja Maija Biezā pastāsta: – Mēs esam iestāde, kura dara vajadzīgu darbu. Un ir gandarījums par sasniegto rezultātu. Ikdiena nav viegla, jo ir jāseko līdzi jaunajiem likumiem un jāmāk klientiem saprotami izskaidrot, atrast piemērotāko risinājumu. Atskatoties uz šiem 25 gadiem, varu tikai priecāties, ka Madonas nodaļa bija viena no pirmajām, kurā tika izveidota klientu apkalpošanas daļa. Braucām pieredzes apmaiņā, stāstījām, kā tas darbojas pie mums, kā ir sadalīti pienākumi. Šo gadu laikā ir attīstījušās tehnoloģijas, kuras izmanto arī VSAA. Jāatzīst, ka ir kļuvis vieglāk un ātrāk strādāt, jo internets un e-pakalpojumi atvieglo darbu. Bet uzskatu, ka cilvēkiem arī jābūt līdzatbildīgiem, kaut vai sekojot līdzi savām sociālajām iemaksām, darba stāžam. Nevar paļauties, ka kāds cits visu izdarīs viņu vietā. Un ir ļoti labi, ka līdzās ir lieliski kolēģi, ar kuriem ir viegli strādāt. 



17.04.2019.

 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px