Pirmdienas pēcpusdienā daudzus madoniešus pilsētas centrā pārsteidza Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta auto, raisot jautājumus, kas atgadījies, jo ugunsgrēks vai nelaimes gadījums nebija redzams.
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa informēja, ka 6. oktobra pēcpusdienā saņemts izsaukums uz Poruka ielu Madonā, kur dega atkritumi 2 m² platībā.
Pēc notikušā ar laikraksta "Stars" redakciju sazinājās aculieciniece, lai pastāstītu par redzēto.
– Divas 9 gadus vecas meitenes, ejot garām veikalam, ievēroja, ka kūp atkritumu tvertnes. Tieši tā, kā skolā mācīts, viņas nekavējoties informēja apkārtējos pieaugušos.
Kāds autovadītājs, ieraugot notiekošo no savas mašīnas, reaģēja – paķēra ugunsdzēšamo aparātu un sāka dzēst ugunsgrēka perēkli. Tikmēr kāds cits izsauca VUGD. Bērnu apkārt bija daudz. Patiess prieks, ka viņi rīkojās atbildīgi, – dalījās aculieciniece.
Citi notikušā vērotāji minēja, ka tā nav pirmā reize, kad tiek aizdedzinātas atkritumu urnas.
Atkritumu urnas ir sabiedriskas infrastruktūras elements, kas domāts sabiedrības labumam (tīrībai, vides uzkopšanai). Tās dedzināt nozīmē ne tikai materiālu nodarījumu (urnu bojājums, piesārņojums), bet arī nopietnu attieksmes signālu – necieņu pret sabiedrisko labumu, arī vandālismu.
Izsaukumu pulksten 15.37 saņēma arī Valsts policija. Ierodoties notikuma vietā, tika apsekots bērnu laukumiņš un tuvākā apkārtne.
– Pie veikala "Maxima" tika konstatēts, ka atkritumu tvertnē dedzināti atkritumi, pati tvertne nav bojāta. Pieņemts paskaidrojums no vienas personas. Par šādu rīcību var piemērot administratīvo atbildību par ugunsdrošības noteikumu pārkāpšanu, – par notikušo pastāstīja Zane Vaskāne, Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Vidzemes reģiona pārvaldes jautājumos.
10.10.2025.