Saules pielietajā 13. maijā sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils” Madonas novada Ģimenes dienas ietvaros norisinājās pirmais no septiņiem pārgājienu seriāla posmiem “Ejam visi Madonā!”.
Piedalījās ap 500 dalībnieku, kas izvēlējās savām spējām un varēšanai atbilstoša garuma distanci.
Starts pārgājiena garākajai distancei – 20 km – tika dots jau pulksten 10 rītā, pēc intervāla 13 km trasē devās nākamā grupa, visbeidzot – 6 km soļotāji.
Katrs dalībnieks reģistrējoties pirms pārgājiena saņēma trases karti un dzeramā ūdens pudeli, kā arī specializēto aproci, ar kuru divu dienu garumā – 13. un 14. maijā- bija iespēja bez maksas apmeklēt dažādas mūsu novada kultūras vietas un apskates objektus.
Pasākumu organizēja biedrība "Sporto Latvija" sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību, atbalsta veikals "Sportland", reklāmas kompānija SIA "Abi2", mājsaimniecības preču lielveikals TavaTelpa.lv, "Skrīveru saldumi", "Zemgus poligrāfijas serviss".
Pasākuma organizators Reinis Uzulnieks no biedrības "Sporto Latvija" atklāja, ka viņam bija arī palīgi – Renārs Šķesters-Kambals un Gatis Dzeguze, kā arī Madonas un Ērgļu jauniešu centru aktīvisti.
Vaicāts, kā vērtē Madonas pārgājiena dalībnieku aktivitāti, Reinis Uzulnieks sacīja: – Puse pārgājiena dalībnieku bija no Madonas novada, bet otra puse bija atbraukusi no Latvijas malu malām – pat no Grobiņas, Talsiem, Alūksnes, Jelgavas, Dobeles un citām vietām. Trasē devās ģimenes pat ar bērnu ratiņiem, bija nūjotāji, bija ar dzīvniekiem. Svarīgi, ka visi veica trasi un pēc kartes sasniedza finišu bez jebkādas steigas, stresa un laika kontroles.
Pārgājienā svarīgi ir atpūsties un vērīgi apskatīt visu skaisto un ievērības cienīgo dabā. Pārgājiena laikā dalībniekiem bija sagatavoti uzdevumi, kas jāizpilda, par ko varēja saņemt dažādas atbalstītāju balviņas un speciālas medaļas no koka. Visbeidzot finišā tika izlozēti 14 balvu laimīgie saņēmēji.
Kā vēsta rīkotāji, šogad notiks septiņi pārgājiena posmi, no kuriem pieci tiks aizvadīti Latvijas reģionos (pirmais posms – Madonā), un divi labdarības pārgājieni paredzēti Rīgā. Šā gada pārgājienu seriāla tēma ir "Patriotisms", pasākumā piedalās arī zemessargi, jaunsargi un citi mūsu valsts aizstāvji.
Noslēgumā – arī izrāde "Sunītis un Kaķīte", grupas "Mazais Princis" koncerts.
Nākamais pārgājiena posms paredzēts 1. jūlijā Jelgavā. Informācija – www.ejamvisi.lv.
16.05.2023.