Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Uzsākta gadskārtējā kampaņa „Tīrai Latvijai”

BAIBA MIGLONE

Autors • 28.09.2020.

Burtu lielums

Uzsākta dalībnieku pieteikšanās Latvijas plašākajai vides izglītības un otrreizējo izejvielu vākšanas kampaņai „Tīrai Latvijai", ko ikgadēji rīko „Zaļā josta".

Katru mācību gadu kampaņa apvieno simtiem Latvijas izglītības iestāžu, lai ne tikai aicinātu bērnus un jauniešus sacensties makulatūras un izlietoto bateriju vākšanā, bet arī sniegtu nozīmīgu ieguldījumu atkritumu šķirošanas kultūras attīstīšanā un vērtīgu resursu – koksnes, metāla rūdu, ūdens, kā arī elektrības – taupīšanā, vienlaikus pasargājot vidi no piesārņojuma ar smagajiem metāliem un ķīmiskām vielām.
Makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas kampaņai „Tīrai Latvijai" aicinātas pieteikties izglītības iestādes no visas Latvijas. Dalībnieku reģistrācija notiek vietnē www.tirailatvijai.lv līdz 2021. gada 15. martam. Piedaloties kampaņā, ikviens dalībnieks mācību gada garumā varēs sekot līdzi sasniegumiem – cik litru ūdens ir izdevies ietaupīt, cik koku pasargāti no nociršanas, cik kilogramu mangāna, cinka, dzelzs un grafīta ir atguvuši kampaņas dalībnieki. Turklāt labie darbi vides labā tiks apbalvoti ar vērtīgām balvām.
„Kampaņa „Tīrai Latvijai" ir mūsu uzņēmuma vērienīgākais ieguldījums sabiedrības izglītošanā un šo iegūto zināšanu izmantošanā praksē, attieksmes maiņā un mērķtiecīgā iesaistē atkritumu šķirošanā mājās," skaidro „Zaļās jostas" pārstāve Laima Kubliņa, uzsverot, ka, strādājot ar bērniem izglītības iestādēs, kampaņas patiesie rezultāti ir manāmi šo dalībnieku mājās un tad – valsts mērogā kopumā. „Bērni ātri mācās un vēlas izmēģināt visu jauno, tāpēc, kampaņas mudināti, par atkritumu šķirošanu, pareizu rīcību ar bīstamiem atkritumiem un resursu taupīšanu steidz runāt ar savu ģimeni. Informācija un iemaņas tiek nodotas mājiniekiem, līdz ar to ik gadu simtiem ģimeņu atkritumu šķirošanu uzsāk pirmo reizi, bet turpina to darīt arī pēc kampaņas noslēguma," teic L. Kubliņa.
Pagājušā mācību gadā kampaņā „Tīrai Latvijai" iesaistījās lielākā Latvijas izglītības iestāžu daļa. Piedaloties 79 111 bērniem no 315 izglītības iestādēm, savākta 30,531 tonna bateriju, kas nogādātas pārstrādei. Tādējādi vide pasargāta no piesārņojuma un izdevies atgūt 8243 kg mangāna, 6411 kg dzelzs, 4885 kg cinka un 1832 kg grafīta. Savukārt makulatūras vākšanas disciplīnā pērn iesaistījās 101 533 audzēkņi no 407 izglītības iestādēm, savācot 907 tonnas makulatūras. No tām izdevies iegūt 697,8 tonnas jauna papīra, kā arī ietaupīt 4 082 126 litrus ūdens un izglābt 16 963 kokus.
Otrreizējo izejvielu vākšanas kampaņu „Tīrai Latvijai" organizē „Zaļā josta" sadarbībā ar SIA „Līgatnes papīrs", SIA „Balticfloc", SIA „AP Kaudzītes", AS „Latvijas valsts meži", SIA „Pilsētvides serviss", „Lautus Vide" PS, AS „BAO", Latvijas Tirgotāju asociāciju un Valsts izglītības satura centru.


29.09.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px