Jaunā katastrofu pārvaldības centra Raiņa ielā 49, Madonā, būvniecība veiksmīgi noslēgusies. 14. aprīlī tas tika nodots ekspluatācijā un, kā solīts, darbu uzsāk šomēnes.
Šonedēļ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes Madonas daļas ugunsdzēsēji glābēji piedzīvojuši pozitīvu notikumu un jau ir pārcēlušies uz jaunajām telpām katastrofu pārvaldības centrā.
– Šis bija ilgi gaidīts notikums. Jauna ēka mums bija ļoti nepieciešama, jo VUGD rīcībā ir jauna tehnika ar krietni lielākiem gabarītiem. Attīstot VUGD, mainās aprīkojums, tas tiek uzlabots, diemžēl vecajās telpās nebija piemērotu apstākļu, vietas. Esam ieguvuši plašas, atbilstošas telpas. Tāpat arī piebraukšana un došanās uz izsaukumiem ir krietni ērtāka, – prieku pauž Arnis Šmugais, VUGD Madonas daļas komandieris. – Saņemot "zaļo gaismu", pārvedām lielāko daļu mantu, lai darbu uzsāktu jau no jaunajām telpām. Pirmās dienas aizvadītas darbīgi un tajā pašā laikā ļoti mierīgi, jo netika saņemti izsaukumi. Tomēr atvadoties no vecajām Madonas daļas telpām Saules ielā 8, ugunsdzēsēji glābēji gan paspēja doties uz diviem notikumiem. Šobrīd mēģinām pierast pie jaunajiem apstākļiem, iepazīstam telpas, kas ir plašākas. Protams, esam priecīgi par pārmaiņām un pozitīvi noskaņoti. Uzsākam ekspluatēt telpas, bet tuvākajā laikā gaidāms plašāks katastrofu pārvaldības centra atklāšanas pasākums.
Finansējums jaunā katastrofu pārvaldības centra būvniecībai tika piešķirts no Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna īstenošanai paredzētajiem līdzekļiem, turklāt ar nosacījumiem, kā ietvaros finansējuma saņēmējam ir jānodrošina Eiropas Savienības prasību izpilde par CO₂ emisijas avotu samazināšanu, kas cita starpā ietver arī esošo ēku nojaukšanu, lai neradītu jaunus emisiju avotus. Līdztekus VUGD ugunsdzēsējiem glābējiem katastrofu pārvaldības centrā turpmāk atradīsies arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests.
– Mūsu dienestam ir piešķirtas telpas Madonas katastrofu pārvaldības centrā. Šobrīd precīzu pārcelšanās datumu vēl nevaram nosaukt – pārcelšanās notiks, kad būs pabeigti telpu pielāgošanas darbi. Par pārcelšanos noteikti informēsim iedzīvotājus mūsu dienesta sociālo mediju kontos, – skaidro Elīna Jurēvica, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Komunikācijas nodaļas galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste.
06.06.2025.