Savu nostāju par 7. jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām pauž Madonas Valsts ģimnāzijas audzēkne Madara Paula Eglīte.
Pašvaldību vēlēšanas ir nozīmīgs brīdis ikviena novada pilsonim. Tās varētu būt pat svarīgākas par Saeimas, jo iedzīvotāju politiskā līdzdalība var ietekmēt viņu ikdienu daudz lielākā mērā, salīdzinot ar Latviju.
Ir svarīgi iesaistīties vēlēšanās, jo to rezultāts ietekmēs visa novada turpmāko nākotni – to, kādus pakalpojumus un kādā apmērā, par kādām cenām pašvaldība nodrošinās novada iedzīvotājiem, vai un kādas uzņēmējdarbības nozares atbalstīs, kādā stāvoklī būs ceļi, veselības aprūpes un sociālās aprūpes pieejamība. Man būtiskas ir pašvaldības iniciatīvas, lai veicinātu jauniešu atgriešanos Madonā pēc izglītības iegūšanas.
Esmu 17 gadus veca skolniece, diemžēl šogad nevaru iet vēlēt, kaut labprāt to darītu. Līdz ar šo "liegumu" man zūd interese par sarakstu piedāvājumu, jo – kāpēc man būtu jāiedziļinās, ja tāpat neko nevaru ietekmēt? Protams, visapkārt redzu kampaņas un reklāmas, un ir mazliet skumji, ka nevaru būt daļa no tā. Uzskatu, ka vajadzētu ļaut jauniešiem no 17 gadu vecuma piedalīties vēlēšanās, jo viņi ir pietiekami atbildīgi, lai varētu lemt par novada nākotni.
Ja man būtu iespēja piedalīties vēlēšanās, es vērstu uzmanību uz konkrētiem kandidātu priekšlikumiem, nevis vispārīgiem solījumiem. Izvēloties konkrētu cilvēku, es vērtētu, ko viņš jau ir paveicis, kāda ir izglītība un cik aktīva ir iesaiste Madonas novada notikumos. Partiju programmās svarīgi skatīties, lai būtu minēti pašvaldību kompetences jautājumi, nevis populistiski saukļi.
Man vistuvākās jomas ir izglītība un tūrisms. Mācos Madonas Valsts ģimnāzijā un esmu apmierināta ar pašvaldības ieguldījumu tajā, tomēr esmu dzirdējusi sašutumu par pusdienu kvalitāti skolās un kārtību dienesta viesnīcā. Priecājos par nodrošinātām bezmaksas pusdienām, kā arī par apbalvojumiem mācību priekšmetu olimpiādēs. Man būtu svarīgi, lai arī turpmāk pašvaldības deputātiem rūpētu skolēnu labklājība un izaugsme.
Piedalos Erasmus+ skolēnu apmaiņas projektos, kur Madonā jāuzņem jaunieši no dažādām valstīm. Jau saskāros ar problēmu, ka trūkst izklaides un apskates objektu tieši Madonas pilsētā. Ir jābrauc uz Cesvaini vai Gulbeni, lai skats būtu plašāks. Pašvaldības kandidātiem gribētu jautāt, kur viņi paši Madonā (nevis novadā) vestu viesus no citām pilsētām vai valstīm, lai būtu kārtīga maršruta programma. Protams, "Smeceres sila" attīstīšana ir svarīgs aspekts, organizējot pasaules līmeņa sacensības, bet varētu ieguldīt arī citās vietās, piemēram, uzcelt sen solīto peldbaseinu. Peldētprasme cilvēka dzīvē ir nozīmīgāka nekā slēpošana.
Madonas novadā daba ir daudzveidīga un skaista, tāpēc pozitīvi vērtēju ieguldījumu tās uzturēšanā. Priecē aktīvā darbība Mīlestības graviņas labiekārtošanā, domāju, ka tas daudz ko mainīs Madonas iedzīvotāju ikdienā – skolēniem būs sakopts ceļš uz skolu, būs vieta, kur skaisti pavadīt laiku dabā ar līdzcilvēkiem.
30.05.2025.