29. aprīlī, sakopšanas talkā piedaloties Lazdonas pamatskolas skolēniem, tika sakopta Vadzola ezera apkārtne un ceļmalas "Latvijas valsts mežu" teritorijā.
Meža sakopšanas talkā piedalījās Lazdonas pamatskolas 1.-9. klases skolēni un klašu audzinātāji. – Mūsu skolas talcinieki katru gadu salasa atkritumus, kuru gan paliek mazāk, bet joprojām ir, ko darīt. Visvairāk ir plastmasas dzērienu pudeļu. Ir arī interesanti atradumi, piemēram, krāsu bundžas, televizora atliekas, – sarunā atklāja skolotāja Kristīne Mutore.
Kopā ar skolēniem talkā piedalījās "Latvijas valsts mežu" Ziemeļlatgales reģiona 1. Madonas iecirkņa vecākais mežkopis Vilnis Otvars. Viņš pastāstīja: – Šī ir atvērtā meža sakopšanas talka, un pieteicās Lazdonas pamatskolas skolēni, "Atpūtnīcas" saimnieks Gundars Vāveriņš . Sakopjam teritoriju ap Vadzola ezeru katru gadu, bet atkritumi joprojām atrodas. Talkā salasījām trīs kubikmetrus atkritumu- pārsvarā dažādas pudeles, iepakojuma maisiņus. Mežs nav atkritumu izgāztuve, un ir muļķīgi vest, piemēram, veco ledusskapi uz mežu. Var taču iebraukt "Madonas namsaimnieka" elektropreču savākšanas vietā, atstāt bez maksas. Kuram gan patīk lasīt sēnes sūnās starp izmestiem krāmiem? Visi gribam atpūsties tīrā mežā. Arī vecās, bet vēl labās drēbes nav jāizkrauj mežā, bet tās var nodot labdarībai, arī ievietot drēbju konteinerā, kas atrodas "Madonas namsaimnieka" teritorijā. Tiesa, kopumā mēslotāju paliek mazāk, jo izglītojošais darbs ir auglīgs, bērni, kas piedalās talkā, mežā atkritumus neatstās.
Pēc padarītā darba sekoja kopīgs pikniks ar desiņu cepšanu atpūtas vietā pie Vadzola ezera.
3.05.2022.