Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Svinīgi atklāts katastrofu pārvaldības centrs

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 26.06.2025.

Svinīgi atklāts katastrofu pārvaldības centrs
Burtu lielums

Katastrofu pārvaldības centru būvniecības projekts aizsākās 2020. gadā, kad Nodrošinājuma valsts aģentūra sadarbībā ar AS “UPB” izstrādāja tipveida Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo ēku projektus, kas kalpoja par pamatu, lai uz šo projektu bāzes depo ēkas varētu tikt pielāgotas un izmantotas kā vienots iestāžu administratīvais centrs, pēc nepieciešamības papildinot projektus ar iekšlietu resorā esošo iestāžu funkcijām nepieciešamajām telpām, aizsākot katastrofu pārvaldības centru izveides projektu.

Noslēdzoties būvniecībai, 19. jūnijā VUGD Madonas daļa darbību uzsāka jaunajā katastrofu pārvaldības centrā, kas izvietots Skolas ielā 44.
Nupat tika atzīmēta 160. gadadiena ugunsdzēsībai Latvijā, atskatoties uz ceļu, kas noiets daudzo gadu garumā. Jaunais katastrofu pārvaldības centrs ir nozīmīgs solis, kas tiek sperts, lai vēl stiprāk, drosmīgāk un drošāk palīdzētu tiem, kas nonākuši nelaimē.
VUGD priekšnieka vietnieks Ivars Nakurts, uzrunājot klātesošos, sacīja: – Paldies ikvienam, kas iesaistījās šī drošības bastiona tapšanā. Katra izbraukšana un atgriešanās ir sava veida triumfs. Šodien ir jaunā katastrofu pārvaldības centra atklāšanas svētki, un ceru, ka ikviens, kas šajā ēkā strādās, jutīs, ka tās ir viņa otrās mājas, jo ir kolektīvs, kurā ir vēlme, griba un spēja strādāt. Lai viss izdodas, un viens par visiem un visi par vienu!
Madonas katastrofu pārvaldības centrs tika uzbūvēts ar Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna investīcijas projekta finansējumu, kura ietvaros tiek īstenota glābšanas, reaģēšanas un katastrofu pārvaldības dienestu kapacitātes stiprināšana, īpaši VUGD infrastruktūras un materiāltehniskās bāzes modernizācija. Ir ļoti nozīmīgi, lai ugunsdzēsēji glābēji, tāpat arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķi savu darbu var pildīt kvalitatīvi, bet iedzīvotāji – justies droši.
– Ir liels prieks un gandarījums par paveikto. Katastrofu pārvaldības centru būvniecība ir apliecinājums Latvijas valstij, ka iekšlietas ir nozīmīgas un tā ir viena no prioritātēm. To noteikti novērtē gan iedzīvotāji, kas saņem pakalpojumus, gan darbinieki, kas sniedz pakalpojumus. Līdz šim ir atjaunota un modernizēta tehnika, aprīkojums, bet tagad būs arī sakārtota ēka, kas noteikti cels dienesta reputāciju, piesaistīs jaunus darbiniekus un nodrošinās kvalitatīvu pakalpojumu. Madonas novadā ir par vēl vienu skaistu un sakārtotu vietu vairāk, – prieku pauda Agris Lungevičs, Madonas novada domes priekšsēdētājs.
Vislielāko gandarījumu par jaunajām mājām izteica namatēvs, VUGD Madonas daļas komandieris Arnis Šmugais: – Paldies Madonas novada pašvaldībai, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, būvniekam un visiem iesaistītajiem par šo skaisto būvi, kas ir nodota mūsu rīcībā.
– Pēdējo gadu laikā VUGD ir notikusi ļoti strauja attīstība. Esam saņēmuši jaunu tehniku, smago automašīnu, vieglo automašīnu. Auto parks ir atjaunots. Ir saņemts kvadricikls, jaunas dežūrformas, dažādas sistēmas. Līdz ar straujo attīstību ir nācis jauns izaicinājums – apgūt un prast ar to visu strādāt. Mums ir jātiek līdzi. Tas ceļ dienesta prestižu, mūsu spējas un profesionalitāti. Vēl pirms dažiem gadiem pat negaidījām, ka viss noritēs tik strauji un stāvēsim pie jaunā katastrofu pārvaldības centra. Beidzot Madonas daļai ir sava ēka un esam lepni par to, – pateicas Arnis Šmugais.
Sargā sevi pats, un tad arī Dievs tevi sargās – ir atslēgas vārdi, kad runājam par dažādiem drošības jautājumiem. Lai ikviens būtu svētīts un jaunais nams drošs – tas tika iesvētīts. Lai Dievs svētī un sargā cilvēkus un viņu dvēseles un namu.
Svinīgais pasākums tika noslēgts ar lentas griešanu un simbolisku auto izbraucienu.
Katastrofu pārvaldības centra atklāšanas svētku laikā tika godināti ugunsdzēsēji glābēji. Tāpat paldies tika teikts VUGD sadarbības partneriem. Viesiem tika piedāvāta iespēja doties ekskursijā pa jaunuzcelto ēku.
Jaunajā katastrofu pārvaldības centrā savus dienesta pienākumus turpmāk veiks VUGD struktūrvienība, kā arī darbu uzsāks Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests un Nodrošinājuma valsts aģentūras Vidzemes nodaļa.
Jaunais katastrofu pārvaldības centrs VUGD Madonas daļas amatpersonām nodrošinās mūsdienīgas, modernas un ugunsdzēsības prasībām atbilstošas telpas. Līdzās tam jaunie katastrofu pārvaldības centri sekmēs operatīvāku ugunsdzēsēju glābēju reaģēšanu uz negadījumiem un ļaus efektīvāk izmantot esošos resursus, lai nodrošinātu maksimāli kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem.
Madonas katastrofu pārvaldības centra telpās ir garāžas bloks ar novietni ugunsdzēsības automobiļiem, kā arī zona speciālo automobiļu apkopei. Plašas telpas ir paredzētas arī pašiem ugunsdzēsējiem glābējiem – apmācību telpas, pilnībā aprīkota virtuve un arī citas palīgtelpas, kas ļaus VUGD amatpersonām pilnvērtīgi veikt apmācību, uzturēt savu fizisko formu, kā arī nodrošināt aprīkojuma, tehnikas un aizsargtērpa uzturēšanu darba kārtībā.
Savukārt plašākai sabiedrībai katastrofu pārvaldības centrs būs atvērts septembrī, kad VUGD darbinieki aicinās apmeklēt Tēvu dienas pasākumu.

27.06.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px