Svētku laiks ir brīnumu laiks. Un tieši šobrīd tik ļoti gribas iepriecināt līdzcilvēkus. Sniķeru ģimene no Vecpiebalgas visu gadu rūpīgi strādājusi, lai uz šiem Ziemassvētkiem sarūpētu īpašas dāvaniņas katrai mammai, kas savu īpašo mirkli, bērniņa nākšanu pasaulē, sagaidīs Madonas slimnīcas dzemdību nodaļā.
Svētku gaidīšanas laiks kļūst īpašāks, ja ar savu rīcību, labajiem darbiem var iepriecināt līdzcilvēkus. To apstiprina arī Antra un pastāsta: – Jau pāris gadu ir bijusi vēlme, ne tikai svētkos, citus iepriecināt. Mūsu ģimenei tas ir ļoti nozīmīgi. Cik vien ir mūsu spēkos, dalāmies labajā un palīdzam līdzcilvēkiem. Arī šoreiz vēlējāmies dāvāt kādam prieku. Vīrs Raivis ir no Ērgļiem, es no Sausnējas, abi bērni – Renāte un Klāvs – pasaulē ieradās tieši Madonas slimnīcas dzemdību nodaļā, mūs saista silta saikne ar Madonas novadu. Adventa laiks, svētki mums ir īpaši, jo pirms divdesmit gadiem tieši otrajā adventē piedzima dēls, līdz ar to īpašu mirkli vēlējāmies radīt arī citām māmiņām un viņu mazulīšiem šajā laikā. Labo gribas vairot. Manuprāt, māmiņas ļoti priecājas saņemt kādu mazu dāvaniņu. Atceros, kad es gulēju nodaļā, bija tik jauki, kad atnesa apsveikuma kartīti, kurā apsveica ar mazulīša nākšanu pasaulē. Tas silda sirdi. Ļoti ceru, ka šīs dāvaniņas iepriecinās arī citas māmiņas. Sarūpējām piecdesmit dāvaniņu, lai iepriecinātu pēc iespējas vairāk jauno māmiņu. Sagādājot prieku citiem, arī paši gūstam prieku un gandarījumu.
Jau aizvadītajā gadā Sniķeru ģimenē tika pārrunātas iespējas un vēlmes iesaistīties labdarībā, dāvāt prieku un siltas emocijas.
– Ir patiess prieks, ka ģimene iesaistījās dāvaniņu sarūpēšanas procesā. Klāvs, viņa draudzene Linda, Renāte, Raivis, cik varēja, iesaistījās, dāvājot sirds siltumu, pozitīvās emocijas, prieku un gaišas domas. Zeķītes adīt palīdzēja Gita Silicka, savukārt šūšanas darbos iesaistījās Marina Ašnevica. Ir gandarījums, ka līdzcilvēki ir tik atsaucīgi. Ieminējos kolēģēm, ka vēlos īstenot šo ieceri, saņēmu palīdzīgu roku, iedvesmu darboties. Esmu patīkami pārsteigta, cik liela ir atsaucība, vēlme palīdzēt un iesaistīties, kad ir runa par ziedošanu un labdarību. Tas tikai liecina, ka rūp cilvēki, kuriem šobrīd varbūt klājas grūtāk, kuriem nepieciešama palīdzība. Ar entuziasmu vēroju, kā arī bērni iesaistās dažādos labajos darbos, iepriecina citus. Manuprāt, ļoti nozīmīgi, ka ģimenē tiek runāts par šādām lietām, ka tiek rādīts piemērs. Tad izaug bērni, kuri nav vienaldzīgi pret apkārt notiekošo, viņi ar prieku un no sirds paši ziedo un sniedz palīdzīgu roku grūtībās nonākušajiem, – norāda Antra.
Viņa stāsta, ka jau šobrīd plāno nākamā gada labos darbus.
– Visam jāsagatavojas laikus. Darbs tiek ieguldīts liels, un to nevar paveikt mēneša vai divu laikā. Šobrīd domājam, kas būs nākamie, kurus svētku laikā iepriecināsim. Iespēju ir daudz, šoreiz varbūt tie būs seniori, kas dzīvo kādā sociālās aprūpes iestādē. Mums līdzās ir tik daudz cilvēku, kurus gribētu iepriecināt. Un kuri no sirds priecājas, kad par viņiem atceramies. Ne vienmēr ir vajadzīgas dārgas dāvanas. Pietiek ar smaidu, labiem vārdiem, sirds siltumu, – uzsver Antra.
Madonas slimnīcas dzemdību nodaļas personāls priecājas un ir pateicīgs ikvienam, kurš īpaši piedomājis un sarūpējis pārsteigumu jaunajām ģimenēm.
12.21.2021.