Ne tikai Madonas pilsētā, bet arī daudzviet citur Madonas novadā, sagaidot Ziemassvētkus un Jauno gadu, teritorijas tiek izgaismotas īpašos svētku dekoros, un gaismiņas iemirdzas arī gan lielākās, gan mazākās Ziemassvētku eglītēs.
Par to katru gadu tiek domāts arī Cesvainē. Parasti svētku apgaismojums daudzviet priecē vismaz līdz Zvaigznes dienai. Kā būs šogad, kad visi tiek aicināti domāt par energoresursu taupīšanu?
– Tradicionāli svētku apgaismojums pie mums Cesvainē priecē ilgāk – nevis tikai līdz Zvaigznes dienai, bet gan visu janvāri un pat vēl februārī. Lai vismaz tiek kāds prieciņš un ir gaisma tumšajos vakaros! It īpaši ņemot vērā, ka tas kopējo elektroenerģijas patēriņu tik ļoti neietekmē. Katrā ziņā arī sniegpārslas pie apgaismojuma stabiem, kā, piemēram, pie stadiona vakaros joprojām deg. Līdzīgi kā Madonā, tās tiek ieslēgtas un izslēgtas vienlaikus ar ielu apgaismojumu, – pastāstīja Cesvaines apvienības pārvaldes vadītājs Vilnis Špats.
Viņš atzīmēja, ka ir arī citas iespējas, kā samazināt elektroenerģijas patēriņu.
– Apgaismojums mums ir tikai līdz vienpadsmitiem vakarā, jo mēs, protams, domājam par elektroenerģijas taupīšanu. Tā bija arī iepriekšējos gados, tikai tad apgaismojums mums bija ieslēgts līdz pusnaktij. Mēs uzskatām, ka vakaros uz ielām cilvēku Cesvainē nav tik daudz. Arī veikali šajā laikā ir jau ciet un pie mums nav tādu izklaides vietu, uz kurieni doties vēlās nakts stundās. Daudz svarīgāk ir ieslēgt apgaismojumu piecos no rīta, kad cilvēki sāk braukt uz darbu. Iedzīvotāji šādu kārtību ir pieņēmuši, un pretenziju nav. Katrā ziņā arī šādā veidā var samazināt elektroenerģijas patēriņu. Patlaban gan elektroenerģijas cena ir nedaudz nokritusies, līdz ar to elektroenerģijas rēķini ir attiecīgi mazāki. Dažās vietās izmantojam iespēju ieslēgt ne visus gaismekļus, tāpat esam uzstādījuši LED apgaismojumu un esam iecerējuši iespēju robežās arī nomainīt novecojušo apgaismojumu pret LED lampām, – uzsvēra Vilnis Špats.
13.01.2023.