Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Svētkos Madona iemirdzas gaismās un krāsās

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 03.01.2022.

Svētkos Madona iemirdzas gaismās un krāsās
Burtu lielums

Madonas pilsēta gan Ziemassvētku laikā, gan sagaidot Jauno – 2022. – gadu, iemirdzējās gaismās, krāsās un skaņās.

Madonas novada pašvaldība Ziemassvētku laikā bija parūpējusies par brīnišķīgu pasaku Priežu kalnā, ko, ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības, apmeklēja gan lieli, gan mazi, gan ģimenes kopā ar bērniem, un visi bija sajūsmā par sarīkoto gaismas instalāciju, pasaku tēliem, ziemeļbriedi kamanās, sniegavīriem, citām izgaismotām dekorācijām un vides objektiem, bet priedes un bērzi tika izgaismoti tā, ka šķita – Madonā ir vērojama mūsu platuma grādos retā dabas parādība – ziemeļblāzma…
Savukārt Jaunā gada gaidīšanas noskaņās gaismās, krāsās un skaņās iemirdzējās Mīlestības graviņa, ko vērīgākie madonieši pamanīja jau 30. decembra vakarā, un to varēja vērot arī 31. decembrī no pulksten 17 līdz pat gadumijai. Šajā laikā bija dzirdami un skatāmi Madonas novada pašvaldības organizētā skolēnu Jaunā gada uzrunu konkursa laureātu apsveikumi, kā arī Madonas novada pašvaldības vadības – domes priekšsēdētāja Agra Lungeviča, pašvaldības izpilddirektora Uģa Fjodorova un Madonas pilsētas pārvaldnieka Gunta Ķevera – uzrunas.
Pašvaldības sarūpēto gaismas un skaņas instalāciju sarunās uzteica daudzi iedzīvotāji no visa Madonas novada un tuvākās apkārtnes.
– Lai radītu svētku noskaņu, izvēlējāmies šādu risinājumu, ņemot vērā, ka valstī joprojām ir spēkā noteiktie ierobežojumi publisku pasākumu organizēšanā un liegts arī rīkot uguņošanu un salūtu, lai izvairītos no iedzīvotāju pulcēšanās. Gaismas šovs, līdzīgs jau Priežu kalniņā redzētajam, 30. decembrī tika uzstādīts Mīlestības graviņā pie Madonas kultūras nama. Savukārt salūts, tāpat kā gadu iepriekš un arī pirms daudziem gadiem, kad neko tādu pašvaldība nerīkoja, jau bija pašu iedzīvotāju ziņā. Katrā ziņā pašvaldība no savas puses centās, lai iedzīvotājiem radītu svētku noskaņas, – vaicāts par sarīkoto gaismas instalāciju, atzina Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris.
Viņš akcentēja, ka tas ir kopīgs pašvaldības attīstības nodaļas, īpašumu uzturēšanas dienesta, kultūras darbinieku, ainavu arhitektes darbs, vienojoties gan par ideju, gan praktisko izpildījumu, un tika piesaistīti arī pakalpojumu sniedzēji, tāpat Arturs Gailītis. Paldies visai komandai par izdomu, ieguldīto darbu un veiksmīgo izpildījumu! – pauda Guntis Ķeveris.
Jāpiebilst, ka tika piesaistīta arī "AJV Grupa" no Jēkabpils, kas sniedz pakalpojumus gaismu šovu veidošanā un atskaņošanā, programmas montāžā un ir ilggadēja Madonas novada sadarbības partnere.

4.01.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px