Godinot Latvijas valsti un sveicot to 100 gadu jubilejā, Madonas pilsētas pensionāru biedrība 20. novembrī Madonas kultūras namā rīkoja koncertu.
Uzrunājot klātesošos, pasākuma vadītājs Aigars Noviks uzsvēra, ka Latvija ir sagaidījusi gadsimtu miju un valstij tie ir lieli svētki. Svētki jārada pašiem, tāpēc 20. novembra pēcpusdienā kopā ar Madonas pilsētas pensionāru biedrību tos svinēja arī draugi no Gulbenes novada pensionāru biedrības, senioru koris „Mantojums".
Latviešu noslēpums ir ieausts dziesmās un dejās. Caur mūziku ir iespējams iznest daudz emociju, izdzīvot priekus un bēdas. Un tieši mūzika ir tas veids, kas apliecina piederību savai valstij. Pasākumā piedalījās arī senioru koris „Mantojums", un tā dalībnieks Artūrs Grandāns sveica klātesošos: – Nebūtu pareizi cilvēkus, kuri daudzus gadus dzīvoja citā režīmā, uzskatīt par tādiem, kas neko nav izdarījuši valsts labā. Tieši šie cilvēki iznesa vissmagāko slogu, paliekot Latvijā, cīnoties ar tā laika režīmu. Ir jānovērtē mūsu vecākā gadagājuma līdzcilvēki, jo, pateicoties viņiem, esam mēs, mums ir iespēja runāt latviešu valodā. Vislielākais gods ir jāatdod tieši vecākajai paaudzei, pensionāriem un jāvēl, lai viss, kas ir darīts, saglabātos, lai valsts būtu brīva. Lai ir izturība un cīņasspars. Vakarā, ejot gulēt, ir jāpārdomā, kas ir izdarīts savā, savas ģimenes un Latvijas labā. Un jālūdz par sev tuvajiem.
Madonas pilsētas pensionāru biedrības valdes priekšsēdētājs Jānis Meiers pēc pasākuma atzina: – Pasākums, kas veltīts Latvijas dzimšanas dienai, mums jau ir kļuvis par tradīciju, jo šie svētki tiek svinēti katru gadu. Ir prieks, ka pensionāri ir atsaucīgi gan kā skatītāji, gan piedaloties priekšnesumos. Šogad šie svētki bija īpaši, jo Latvijai tika svinēta skaista dzimšanas diena – 100 gadu.
04.12.2018.