Tradicionāli decembra nogalē Madonas pilsētas pensionāru biedrība sanāk kopā uz Vecgada eglīti, lai godinātu pēdējā ceturkšņa jubilārus un sveiktu jaunos biedros, kas šogad kuplinājuši pensionāru biedrību.
27. decembrī Madonas pilsētas vidusskolas zālē pulcējās biedrības biedri, lai atskatītos uz aizgājušo gadu, pavadītu kopā laiku un svinētu svētkus.
Kā norāda pensionāru biedrībā, gads ir aizvadīts veiksmīgi – ir būts dažādās ekskursijās un pieredzes apmaiņas braucienos, sadraudzības pasākumos kopā ar citu novadu pensionāriem. Tāpat Madonas pilsētas pensionāru biedrības biedri darbojas aktīvi gan dziedot, gan spēlējot teātri.
– Pensionāru biedrība strādā ļoti ražīgi, domājot par tās biedriem. Katru mēnesi norisinās kāds pasākums, aktivitāte. Piemēram, reizi mēnesī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta feldšere pārbauda asinsspiedienu un cukura līmeni. Biedri zina, ka tas notiek mēneša pēdējā piektdienā, un veic šo pārbaudi, ir ļoti priecīgi par šādu iespēju. Tāpat reizi mēnesī tiek aicināti kādi speciālisti, kas pastāsta aktuālo informāciju. Tās ir ļoti noderīgas lekcijas, kas aptver dažādas tēmas. Tiek domāts arī par izklaidējošiem pasākumiem, organizējot dzejas dienas, pateicības pēcpusdienas, pasākumi rokdarbniecēm. Biedrībā ir čaklas adītājas, viņu saadītie rokdarbi ir lieliskas dāvanas arī jubilāriem. Tradicionāli tās ir vilnas zeķes. Četrreiz gadā norisinās lielāki pasākumi, kad tiek sveikti jubilāri, kuri svin apaļas un pusapaļas jubilejas. Notiek arī dažādas nodarbības, piemēram, sveču dekupēšana. Pensionāri ir arī aktīvi ceļotāji, gan iepazīstam tuvāku apkaimi, gan dodamies tālākos braucienos, arī uz kaimiņu valstīm. Igaunijā tika apskatītas pilis, Munameģis. Pensionāri devās arī uz Pakrojas svētkiem Lietuvā. Bet pēdējā 2019. gada braucienā devāmies uz Nagļiem, kur iepazinām Lubāna ezera apkaimi, dambju sistēmas vēsturi, apskatījām Nagļu zivsaimniecību, – atceras Janīna Mangule. – Gads kopumā vērtējams kā ļoti veiksmīgs ne tikai biedrības darbībā un aktivitātēs, bet arī ikdienas dzīvē. Pozitīva bija pensiju indeksācija, kas ir nozīmīga ikvienam pensionāram. Nedaudz, bet tomēr pensija tika paaugstināta. Manā skatījumā pensionāru biedrībā darbojas ļoti spēcīga teātra grupa un vokālais ansamblis, kas priekšnesumus sniedz gan kopienas centrā „Baltā ūdensroze", gan brauc uz pansionātiem, uz citiem novadiem. Tāpat darbosimies arī jaunajā gadā un turpināsim būt aktīvi, organizējot pasākumus, kopīgas sanākšanas un ekskursijas.
Ik ceturksni tiek godināti jubilāri, bet gada izskaņā – jaunie biedri. Aizvadītajā gadā tika uzņemti trīspadsmit biedri.
– Pensionāru biedrība pastāv jau divdesmit gadu. Pārsvarā tajā darbojas pilsētas ļaudis, bet ir pensionāri arī no tuvākajiem pagastiem. Pensionāru biedrības sastāvs ir mainīgs, nāk jaunas paaudzes, kas nomaina vecākās. Šogad mūsu rindas ir papildinājis kupls skaits jauno biedru, – pastāsta biedrības biedre Janīna, kas tajā ir iesaistījusies kopš 2007. gada.
Lielu atbalstu pensionāru biedrībai sniedz arī Madonas novada pašvaldība. Stāsta Janīna Mangule: – Mums ir izveidojusies lieliska sadarbība ar Madonas novada pašvaldību, kas neatsaka palīdzību arī finansiāli. Pateicoties sniegtajam atbalstam, Madonas sporta centrā ir pieejamas telpas, kur divas reizes nedēļā senioriem norisinās vingrošana. Piešķirtais finansējums sniedz iespēju četras reizes gadā sanākt kopā uz lielākiem pasākumiem – Lieldienās, Līgo svētkos, Senioru dienā un Ziemassvētku laikā.
Savā uzrunā to apstiprināja arī Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs: – Prieks, ka Madonas seniori ir aktīvi, sniedz atbalstu cits citam, kopā sasniedz savus mērķus. Ir patiess gods strādāt ar pensionāru biedrību un atbalstīt, kad vien tas ir nepieciešams. Lai gan iepriekšējā gadā daudz ir paveikts, noteikti nākamais nesīs jaunus sapņus, domas un to piepildījumu. Arī šajā gadā turpināsim lielisku sadarbību. Ziemassvētki ir laiks, kad apstāties un padomāt par patiesajām dzīves vērtībām. Manā skatījumā senioriem tas lieliski izdodas, un viņi novērtē savus līdzcilvēkus, ģimenes locekļus. Ir jāpateicas senioriem par to, ko viņi dara, kādas emocijas sniedz un cik daudz paveic par prieku līdzcilvēkiem.
Par muzikālo noskaņu pasākuma laikā rūpējās Lubānas kultūras nama jauktais vokālais ansamblis „Naktsputni" un Artūrs Grandāns.
03.01.2020.