Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Svētki Madonas slimnīcas dzemdību nodaļā

LAURA KOVTUNA

Autors • 09.05.2022.

Svētki Madonas slimnīcas dzemdību nodaļā
Burtu lielums

4. maijā Madonas slimnīcas dzemdību nodaļā pasaulē nāca šā gada simtais mazulītis. Sakarā ar šo zīmīgo notikumu Madonas slimnīcas pārstāvji sveica māmiņu, tostarp ar daudzbērnu ģimenes statusa iegūšanu.

Lauras Rubenes ģimene dzīvo Jaunpiebalgā, un par visu bērnu dzimšanas vietu izvēlēta Madonas slimnīca. Divus un četrus gadus vecās māsas mājās ļoti gaidījušas brālīti un arī palīdzēšot ģimenei kopā izvēlēties viņam vārdiņu. – Sagaidot pirmo meitiņu, nevarējām sākumā izlemt – Madona vai Valmiera. Principā sajūtas priekšā pateica izvēlēties Madonu, tā arī sanāk mazlietiņ tuvāk. Ar pirmo bērniņu viss šajā dzemdību nodaļā patika, apmierināja, ar otro arī. Tad nu trešajam bērniņam slimnīcas izvēle bija pašsaprotama. Trešās dzemdības pieņēma vecmāte Inese Zepa, esmu ļoti apmierināta, tiešām lieliska vecmāte, vispār viss medicīnas personāls. Jutos ļoti apčubināta, aprūpēta. Tā sakritis, ka simtais bērniņš piedzimis 4. maijā, tādi zīmīgi cipari. Papildu uzmanība un sveikšana, protams, mazliet samulsināja, jo to negaidīju. Bet tomēr prieks, ka arī kāds cits novērtē mūsu prieku, – pauda Laura Rubene.

Mammas izrakstīšanās dienā, 6. maijā, ar pirmajām dāvanām viņu sveica Madonas slimnīcas valdes priekšsēdētāja Līga Šerna, valdes locekle, medicīniskā direktore Astrīda Svilāne un dzemdību nodaļas vecākā māsa Santa Rudusa. Iepriekš jau informējām, ka Madonas slimnīcā tiek īstenota arī biedrības „Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība" sveikšanas akcija – māmiņas, kurām piedzimis trešais mazulis, saņem nelielas dāvaniņas, kā arī informāciju par atbalsta saņemšanas un interešu aizstāvības iespējām. Turklāt 6. maijā Madonas slimnīcā viesojās 13. Saeimas deputāti, partijas „Jaunā Vienotība" pārstāvji (par vizīti informēsim kādā no nākamajiem laikraksta numuriem), sveicot arī jauno māmiņu.
Zīmīgi, ka dienu iepriekš, 5. maijā, atzīmē Starptautisko vecmāšu dienu, kad tiek godinātas šīs salīdzinoši jaunās, ap 100 gadu senās, profesijas pārstāves. Kopumā Latvijā ir ap 500 vecmāšu; Madonas slimnīcā strādā sešas no viņām. Viena no jaunākajām kolēģēm dzemdību nodaļā – Agnese Lemeševska – svētku dienas iespaidā Madonas slimnīcas dzemdību nodaļas facebook grupā publicēja pašas sagatavotus īsus videoklipus, kur iepazīstina – kas īsti ir un ko dara vecmāte, kā arī nelielas intervijas ar sevi un kolēģēm – vecmāti Līgu Ķuzi, Lilitu Ķauni, Aritu Barloti, Valentīnu Kirejevu un Inesi Zepu.

10.05.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px