Kā katru gadu Madonas katoļu draudze gatavojas svētceļojumam uz Aglonu.
Situācija
valstī sakarā ar infekcijas slimības „Covid-19" izplatību ir mainīga,
līdz ar to svētceļniekiem pašiem būs jādomā par personisko drošību un
sanitāro normu ievērošanu.
Madonas draudze svētceļojumā šogad dosies priestera Māra Ozoliņa vadībā. Svētceļojums plānots no 7. līdz 13. augustam, un tā maršruts Madona-Ļaudona-Sūnas-Vīpe-Rožupe-Vārkava-Pelēči-Aglona. Septiņu dienu laikā būs iespēja pārdomāt septiņus galvenos tikumus jeb labos ieradumus, kā arī septiņus netikumus jeb sliktos ieradumus. Katru dienu tiks svinēta Svētā Mise.
Ceļā nakšņošana paredzēta telpās, bet Aglonā – teltīs.
Skaidrības joprojām nav par 15. augusta, Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku norisi. Respektējot ticīgo vēlmi piedalīties dievkalpojumos Aglonā, valdība sadarbībā ar Latvijas Romas katoļu baznīcu par šo jautājumu vēl lems. Katoļu baznīcas Rēzeknes-Aglonas diacēzes mājaslapā pagaidām nav informācijas par gaidāmajiem svētkiem un to norises kārtību. Tieslietu ministrijas mājaslapā lasāms, ka 2. jūlijā ir notikusi ministrijas rīkota sanāksme, kurā runāts par šāgada pasākuma iespējamību, ņemot vērā Ministru kabineta noteiktos ierobežojumus. Sanāksmē piedalījās Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles dienesta, Iekšlietu ministrijas un Romas Katoļu baznīcas Latvijā pārstāvji. Norādīts, ka precīzāk par svētku laikā noteiktajiem ierobežojumiem un ievērojamajiem drošības pasākumiem informācija sekos pēc 20. jūlija.
Katrā ziņā ikviens aicināts izvērtēt iespējamos riskus „Covid-19" izplatības dēļ, sekot līdzi informācijai un pieņemt atbildīgu lēmumu par dalību svētkos.
Jāatgādina, ka Aglonas bazilika ir ne vien Latgales, bet arī visas Latvijas lielākā un nozīmīgākā svētvieta. Bazilikas ēku, kā arī tai piegulošo klosteri 1768. gadā sāka celt dominikāņu mūki. Centrālā vieta bazilikā ir Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētgleznai, pie kuras ticīgie ir izlūguši daudzas dziedināšanas un brīnumainu palīdzību. Saeima 1995. gada 12. septembrī pieņēma likumu „Par starptautiskas nozīmes svētvietu Aglonā". Likumā noteikts, ka Aglona ir starptautiskas nozīmes svētvieta, kas ir arī Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma daļa.
17.07.2020.