Pirms gada Latvijā oficiāli sākās darbs pie Svētā Jēkaba ceļa, kas ved uz Spānijas svētvietu Santjago de Kompostela, izveides mūsu valsts teritorijā.
2019. gada 8. janvārī tika izveidots nosaukums "Camino Latvia" un tāda paša nosaukuma Facebook profils, kurā var uzzināt aktualitātes par ceļa posmu Latvijā. Tāpat šai datumā tika izveidota Latvijas Svētā Jēkaba ceļa asociācija, tās mājaslapa un e-pasta adrese.
Rūpēs par to, lai ceļš nenoslēdzas Žagarē, entuziastu pulciņš no Latvijas pārņēma stafeti no lietuviešiem. Gada laikā, veidojot ceļu, asociācijas pārstāvji kopā ar atbalstītājiem veica vairāk nekā desmit izpētes pārgājienu.
Aizvadītā gada 4. jūnijā Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē asociācija saņēma svētību ceļa veidošanai, bet pēc nedaudz vairāk nekā mēneša, 25. jūlijā, pēc pārgājiena no Mārupes līdz Vecrīgai turpat pie Svētā Jēkaba katedrāles tika svinēta svētā Jēkaba diena un bruģī tika atklāta pirmā gliemežvāka zīme Latvijā. Šī zīme ir Svētā Jēkaba ceļa simbols. Savukārt 12. decembrī Krimūnās, Dobeles novadā, tika ierakts pirmais ceļa marķējuma stabs, uz kura arī ir atainots gliemežvāks.
Šajā laikā asociācija Latvijā dažādos veidos ir popularizējusi Svētā Jēkaba ceļu, rīkojot stāstu vakarus, apciemojot pašvaldības un citas institūcijas, kā arī piedaloties Baznīcu nakts pasākumos.
Patlaban, ņemot vērā labvēlīgos laikapstākļus, darbs pie ceļa marķēšanas turpinās, lai pavasarī vai vasarā uz Santjago varētu doties par marķētu ceļu no Rīgas. Jau tagad svētceļniekiem ir iespēja Svētā Jēkaba katedrālē saņemt Latvijā izgatavotu svētceļnieka pasi, kurā ceļā uz Santjago svētceļnieks saņem zīmogus.
17.01.2020.