Eiropas Komisijas ziņojumā par Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu e-pārvaldes attīstības rādītājiem un tendencēm Latvija krietni pārsniedz ES dalībvalstu vidējos rādītājus, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.
Ziņojumā tiek aplūkoti dalībvalstu sniegtie e-pakalpojumi iedzīvotājiem un to izmantošanas rādītāji. Tajā tiek aplūkota arī valstu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju infrastruktūras pieejamība iedzīvotājiem un tās attīstība, iedzīvotāju interneta lietošanas regularitāte, kā arī juridiskais regulējums.
Ziņojumā, kas balstīts uz Eurostat datiem, norādīts, ka 2016. gadā 70% Latvijas iedzīvotāju ir izmantojuši internetu, lai sazinātos un iegūtu informāciju no valsts pārvaldes iestādēm. Salīdzinot ar 2015. gada datiem, ir vērojams straujš rādītāja pieaugums, t. i., no 50% uz 70%. Latvijas interneta lietotāji ir 7. aktīvākie valsts e-pakalpojumu izmantotāji ES.
Ir arī atklāta valsts vienotā komunikācijas un mācību aktivitāšu programma „Mana Latvija.lv. Dari digitāli!", kas triju gadu laikā informēs un izglītos sabiedrību par daudzveidīgajiem valsts un pašvaldību e-risinājumiem. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības un 6000 digitālo aģentu – zinošu bibliotekāru, skolotāju, valsts un pašvaldību darbinieku – tīkla izveide Latvijā.
15.05.2018.