Sestdien, 14. martā, Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolā notiks pirmais Vidzemes reģiona mūzikas skolu stīgu instrumentu spēles audzēkņu konkurss.
Aktivitāti organizē Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas kolektīvs sadarbībā ar Vidzemes jauno talantu atbalsta fondu.
Konkurss izveidots ar mērķi rast iespēju Vidzemes reģiona mūzikas skolu vijoles, alta un čella spēles audzēkņiem gūt profesionālo izaugsmi un konkursu praksi.
Konkursā piedalīsies dalībnieki no Vidzemes reģiona mūzikas skolām, izņemot Rīgu. Konkursanti iedalīti četrās grupās: 1.-2. klase; 3.-4. klase; 5.-6. klase; 7.-9. klase. Programmā bērni spēlēs divus dažāda rakstura un stila skaņdarbus, attiecīgi 1. grupa – līdz 6 minūtēm, 2. grupa – līdz 8 minūtēm, 3. grupa – līdz 10 minūtēm, 4. grupa – līdz 12 minūtēm.
Dalībnieku sniegumu vērtēs žūrijas komisija: Inese Štrāle (vijole), Arigo Štrāls (alts) un Dace Pūce (čells). Noklausoties katra uzstāšanos, vērtējumā žūrija ņems vērā skaņdarba grūtības pakāpes atbilstību grupai – programmas izvēli, skaņdarba satura izpratni un māksliniecisko sniegumu, tehnisko izpildījuma līmeni, nošu teksta precizitāti, artistiskumu un priekšnesuma kultūru.
Visi konkursa dalībnieki, pedagogi un koncertmeistari noslēgumā saņems pateicības rakstus, savukārt konkursa laureāti – diplomus un balvas.
13.03.2020.