9. februārī pulksten 19 kultūras pilī „Ziemeļblāzma" norisināsies nozīmīgākais gada notikums medicīnas nozarē – „Gada balvas medicīnā 2017" pasniegšanas ceremonija, bet LNT kanālā to varēs noskatīties 11. februārī pulksten 15.45, „Staru" informē LĀB mediju projektu vadītāja Sendija Burka-Šaicanova.
Šī balva ir paldies medicīnas speciālistiem par ieguldīto darbu, un to ik gadu februārī pasniedz Latvijas Ārstu biedrība (LĀB).
Gada balvas uzvarētājus nosaka Latvijas iedzīvotāji elektroniskā balsojumā. Šogad balsotāju aktivitāte bija īpaši augsta, kopumā tika saņemtas 12 225 balsis. Čaklākie balsotāji kā allaž ir latgalieši, kas par saviem ārstiem un māsiņām balsojuši ar lielu entuziasmu. Tāpat neatpaliek rīdzinieki, jelgavnieki un jūrmalnieki. „Gada balva medicīnā" tiek pasniegta 13 nominācijās, no kurām septiņās („Gada ārsts", „Gada zobārsts", „Gada farmaceits", „Gada funkcionālais speciālists", „Gada ārsta palīgs", „Gada māsa", „Gada vecmāte") apbalvojamos izvirza Latvijas iedzīvotāji. Šis pasākums gadu gaitā kļuvis par platformu, kurā satiekas gan mediķi, gan pacienti, apliecinot to, ka vienotībā var ne tikai ārstēt slimības, bet arī palīdzēt risināt sasāpējušus medicīnas nozares jautājumus. Latvijas Ārstu biedrībai ir svarīgi novērtēt un pateikt paldies tiem medicīnas nozares cilvēkiem, kas joprojām nepadodas un stāv cilvēka veselības sardzē. Viņi glābj un ārstē, palīdz nākt pasaulē dzīvībai un to saglabāt.
Starp „Gada balvas medicīnā 2017" nominantiem nominācijā „Gada farmaceits" ir arī ērglēniete Inta Olte – farmaceite „BENU aptiekā" Ērgļos, kura pretendē uz titulu „Gada farmaceits ". Visu savu darba mūžu viņa ir veltījusi Ērgļu cilvēkiem un gandrīz 50 gadu (līdz šā gada 2. janvārim) ir vadījusi aptieku Ērgļos – gan tad, kad tā bija valsts paspārnē, gan nodibinot SIA „Ērgļu aptieka", gan arī tad, kad to iegādājās „BENU aptieka". Viņa darbu „BENU aptiekā" Ērgļos, veicot farmaceites pienākumus, turpina arī tagad.
Šajā nominācijā ir izvirzītas vēl divas farmaceites – Ilze Vilciņa no „Mēness aptiekas" Aizkrauklē un Īrisa Līcīte no „Euroaptiekas" Rīgā, bet kura no viņām iegūs šo titulu, kļūs zināms apbalvošanas ceremonijas laikā. Turēsim īkšķus par mūsējo!
Šogad balva tiek pasniegta jau astoto reizi, un katras nominācijas uzvarētājs saņems galveno balvu – mākslinieka Armanda Jēkabsona veidotu statueti „Dzīvības asns", kas ir kā atgādinājums par dzīvības un veselības vienotību.
„Gada balva medicīnā" tiks pasniegta arī nominācijā „Gada docētājs medicīnā", kurā par saviem pasniedzējiem balso medicīnas studenti. Svinīgajā ceremonijā tiks paziņots arī „Gada cilvēks medicīnā" un „Gada slimnīcas" titula saņēmējs. Savukārt „Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā" tiks pasniegta osteorefleksoterapeitam profesoram Georgam Jankovskim un ķirurgam docentam Ojāram Uldim Aleksim. Šajās nominācijās uzvarētājus nosaka Latvijas Ārstu biedrības ekspertu vērtējums.
07.02.2018.