Sestdien, 23. oktobrī, Madonu apmeklēja Latvijas Olimpiešu kluba valdes loceklis, novadnieks Gundars Upenieks, lai nogādātu Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolai dāvinājumu – 4000 sejas masku, ko dāvina Ķīnas Tautas Republikas vēstniecība Latvijā.
Sejas maskas kā dāvinājumu pirms gaidāmajām Ziemas olimpiskajām spēlēm Pekinā 2022. gadā un atbalstu Latvijas Olimpiešu klubam pandēmijas laikā, lai izsargātos no viltīgā koronavīrusa, dāvināja Ķīnas Tautas Republikas vēstniecība Latvijā. Pavisam Latvija saņēma 60 000 sejas masku dāvinājumu.
Vispirms medicīniskās sejas maskas Ķīnas Tautas Republikas vēstniecība Latvijā uzdāvināja Latvijas Olimpiešu klubam, kas aicināja talkā Latvijas sporta veidu federācijas, lai sejas maskas sadalītu un dāvinājumu nogādātu adresātiem pašvaldībās.
Latvijas Olimpiešu kluba valdes loceklis Gundars Upenieks, kas ir arī Latvijas Biatlona federācijas viceprezidents, 4000 sejas masku nogādāja arī Madonas BJSS, jo tā sagatavo Latvijas izlasei jaunus, spēcīgus un talantīgus slēpotājus un biatlonistus.
– Dāvinājums tika ar pateicību pieņemts un noderēs Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas vajadzībām. Protams, tagad, ārkārtējās situācijas apstākļos, no 21. oktobra līdz
14. novembrim visi sporta skolas treniņi un sporta sacensības ir apturētas, bet sejas maskas ir nepieciešams lietot arī dažādās ikdienas situācijās, – apstiprināja Gundars Upenieks.
Gundars Upenieks sportiskās gaitas biatlonā ir uzsācis Madonā, savulaik trenējies Madonas sporta skolā, joprojām ziemās aicina slēpot "Smeceres silā". Sportiskās karjeras laikā viņš ir piedalījies četrās Ziemas olimpiskajās spēlēs – Albērvilā, Lillehammerē, Nagano, Soltleiksitijā.
Gundars Upenieks atklāj, ka Latvijas Olimpiešu klubs ir organizācija, kas apvieno Olimpiskajās spēlēs piedalījušos Latvijas sportistus, kā arī akreditētos trenerus, tiesnešus un žurnālistus, kuri izteikuši vēlēšanos piedalīties kluba darbībā.
Latvijas Olimpiešu klubs ir dibināts 1992. gadā, un tā galvenais darbības mērķis ir apzināt visu paaudžu olimpiešus un kopīgi popularizēt olimpiskās idejas, sportu un veselīgu dzīvesveidu, it īpaši jaunās paaudzes vidū. Klubs Latvijā popularizē olimpismu kā dzīves filozofiju. Tā darbības uzdevumi ir ne tikai apvienot Latvijā dzīvojošos olimpiešus, bet arī veicināt kontaktus ar ārzemju olimpiešu organizācijām, iepazīstināt ar olimpiešiem, popularizēt aktīvu dzīvesveidu, veicināt sociālo un medicīnisko problēmu risināšanu.
29.10.2021.