Tuvojoties Lāčplēša dienai un Latvijas valsts dzimšanas dienai, ikviens no mums izjūt vēl lielāku patriotismu un lepnumu par savu zemi nekā ikdienā. Logos iededzam svecītes, savas mājas un pagastus ietērpjam svinīgajā rotā. Šis svētku laiks diemžēl nedrīkst tikt pavadīts tā, kā esam raduši līdz šim – nākas pielāgoties izmaiņām un 11. un 18. novembri ne tikai gaidīt, bet arī atzīmēt citādāk.
– 18. novembrī bijām plānojuši organizēt svētbrīdi Cesvaines evaņģēliski luteriskajā baznīcā ar Cesvaines jauktā kora un kamerkora „MoonBeams" jeb „Mēness stari" koncertprogrammu. Saprotot, kas atkal notiek apkārt, esam šo koncertprogrammu pārcēluši uz maiju. Lāčplēša dienā aicinām cilvēkus individuāli atnākt pie stēlas, kas atrodas iepretim mūsu apvienības pārvaldes ēkai, un nolikt savu iedegto svecīti. Pirms tam būsim izgaismojuši arī gaismas ceļu. Vasaras sezonā vēl bija iespējams uzrīkot muzikālas pastaigas vai kādu citu aktivitāti, šobrīd mēs neko nedrīkstam organizēt, pat fona mūziku nedrīkst likt. Par kādām aktivitātēm var būt runa!? Cerēsim, ka 15. novembrī mums atļaus organizēt pasākumus vismaz tā saucamajā zaļajā režīmā, –
par šābrīža situāciju viedokli pauž Madonas novada Cesvaines apvienības pārvaldes kultūras nama vadītāja Kristīne Aumele.
Neraugoties uz spēkā esošajiem ierobežojumiem, svētku gaidīšanas prieku atņemt vai aizliegt nevar neviens. Jau nedēļas sākumā Cesvaine tika ietērpta svētku rotā, izvietojot pilsētā karogus, sadarbībā ar ziedu audzētājiem uzfrišinot puķudobes. Lai kaut nedaudz radītu svētku noskaņu un uzturētu gaišumu, līdz trešdienai Cesvainē dzīvojošie bērni var piedalīties pastkaršu konkursā „Mīļš sveiciens, Latvija!". Ar izveidotajām pastkartēm trešdien tiks noformēti pilsētā izvietotie informatīvie stendi.
– Šī aktivitāte tiek organizēta, sadarbojoties ar bērnu un jauniešu centru. Atsaucība ir diezgan liela, lai gan jāatzīst, ka lielāku interesi izrāda tieši tie bērni, kuri apmeklē dārziņu, un mazāka vēlme iesaistīties vērojama no skolas vecuma bērniem. Tie bērniņi, kuriem būs izdevušies labākie darbi, saņems veicināšanas balviņas –
saldumus. Jāpiemin, ka šāds konkurss patriotiskās nedēļas ietvaros tiek īstenots pirmo reizi, lai gan līdzīga ideja tika realizēta Lieldienās, kad ar bērnu zīmējumiem arī tika izdekorēti informācijas stendi. Šobrīd ir tāda situācija, kad nav necik daudz informācijas, kuru izvietot šajos stendos, tāpēc bērnu zīmētie sveicieni ir kas jauks, pozitīvs un mīļš, – stāsta Kristīne Aumele.
Konkurss noslēgsies trešdien, un tajā pašā dienā arī tiks noformēti informatīvie stendi. Savukārt 11. novembrī tiek plānots sazināties ar konkursa uzvarētājiem –
tiem trim bērniem, kuri būs uzzīmējuši visskaistākās pastkartes. Runājot par plānotajām iecerēm valsts svētkos – ja atļaus darboties zaļajā režīmā, Cesvaines kultūras namā tiks izvietota šiem svētkiem veltīta izstāde „Dzimtā puse Cesvaine", kurā varēs aplūkot Cesvaines kultūras nama mākslas studijas un rokdarbu studijas dalībnieku meistardarbus. Savukārt 18., 19. un 20. novembrī plānojam demonstrēt filmu „Emīlija. Latvijas preses karaliene." Jāseko līdzi lēmumiem, lai saprastu, vai šīs ieceres varēsim īstenot, – nosaka Kristīne Aumele.
9.11.2021.