Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Sociālie darbinieki svin svētkus

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 17.03.2022.

Sociālie darbinieki svin svētkus
Burtu lielums

Atzīmējot Vispasaules sociālā darba dienu, 15. martā Madonas novada pašvaldības sociālā dienesta sociālie darbinieki tikās, lai pēcpusdienu pavadītu svētku noskaņās.

Sociālā dienesta vadītāja Ilze Fārneste pastāstīja, ka pēc ilgāka laika svētkus atkal var svinēt kopā ne tikai zoom platformā.
– Sociālā darba aizsākumi ir 1991. gadā, un tiek atzīmēta apaļa jubileja. Šogad mūsu kolektīvs ir paplašinājies, jo mums ir pievienojušies Lubānas, Ērgļu un Cesvaines sociālie darbinieki un viens sociālais rehabilitē-
tājs – kopā esam 31. Veicu nelielu statistiku – 10 darbinieki sociālajā jomā strādā līdz pieciem gadiem, no 6 līdz 10 gadiem – pieci kolēģi, no 11 līdz 15 gadiem sociālajā jomā strādā deviņi kolēģi, no 16 līdz 20 gadiem – pieci, no 21 līdz 25 gadiem ir viens darbinieks, bet no 26 līdz 30 gadiem arī viens sociālais darbinieks. Ikdienas darbs ir smags, bet svētku svinēšana, kopābūšana ļauj atiet no ikdienas, lieliski pavadīt laiku un saliedēt kolektīvu, – gandarījumu pauž Ilze Fārneste.
– Sociālie darbinieki ir tik dažādi. Mūs vieno darbs, atziņa, ka cilvēks ir vērtība, bet katrai no mums ir savi vaļasprieki, par kuriem nemaz nezinām. Uzrunājām sociālās darbinieces padalīties ar tiem, un iepazinām kolēģes no cita skatpunkta. Šo lietu noteikti turpināsim, lai labāk iepazītu kolēģes un arī pašas gūtu jaunu un interesantu pieredzi un zināšanas. Sociālais darbs ir radošs, katru dienu jauni izaicinājumi, kas neļauj ieslīgt rutīnā. Sociālais darbinieks ir salīdzināms ar lietussargu dzīves lietū, lai kādam palīdzētu
nesalīt. Ņemot vērā iepriekšējo gadu notikumus, svētkus svinējām attālināti, šogad ir prieks būt visām kopā.
Labklājības ministrija, sveicot sociālos darbiniekus svētkos, rakstīja: – Šis laiks mums visiem ir ļoti saspringts, un nemaz nav vēlmes ko svinēt, vēl jo vairāk – priecāties, kad netālu ir tik daudz sāpju un sagrautu dzīvju, tomēr vēlam, lai katram šajos svētkos izdodas sajust kaut nedaudz prieka un gandarījumu par savu darbu, jo kopā mēs esam laba, radoša un daudzpusīga Latvijas sociālo darbinieku komanda.
Starp sveicējiem bija arī Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Šķēls, kas, uzrunājot sociālos darbiniekus, sacīja:
– Darbs, ko veic sociālie darbinieki, tiek augstu vērtēts, un ne visi to spētu darīt. Šodien, ņemot vērā notiekošo mums apkārt, jāaizdomājas, kā viss notiktu, ja nebūtu sociālo darbinieku, kas ik dienu palīdz mūsu iedzīvotājiem risināt problēmas un dažādās dzīves situācijas. Bet lielākie izaicinājumi vēl tikai ir priekšā. Šo darbu ir grūti īsti novērtēt, tāpēc – liels paldies par to, ko jūs darāt!

18.03.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px