Policijas pienākums ir aizsargāt personu dzīvību, veselību, tiesības un brīvības, īpašumu, sabiedrības un valsts intereses no noziedzīgiem un citiem prettiesiskiem apdraudējumiem. Lielu darbu paveic Kriminālpolicijas nodaļu vadītāji un inspektori. Arī Madonas policijas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļa strādājusi spraigi, lai gādātu par apkalpojamās teritorijas iedzīvotāju drošību un cīnītos ar noziedzību.
– 2020. gada 11 mēneši Madonas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas kolektīvam ir pagājuši spraigi un aktīvi. Neraugoties uz ārkārtējo situāciju valstī, esam pakārtojuši ikdienas darbus tā, ka ierobežojumi un pandēmijas izplatība nav traucējusi ne noziedzīgu nodarījumu atklāšanu, ne izmeklēšanu. Esam sasnieguši augstus darba rezultātus, – norāda Valsts policijas
Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas policijas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Randare.
2020. gada 11 mēnešos Madonas iecirknī uzsākti 452 kriminālprocesi, kriminālvajāšanas uzsākšanai nodoti 195 kriminālprocesi, izbeigti 311 kriminālprocesi, tai skaitā 117 šajā gadā uzsāktie, apturēta izmeklēšana 89 kriminālprocesos.
– Esam atklājuši 326 noziedzīgus nodarījumus, kas ir par 30 vairāk nekā iepriekšējā gada 11 mēnešos. Atklāti ir 11 sevišķi smagi, 49 smagi, 219 mazāk smagi noziegumi, 46 kriminālpārkāpumi. Īpašu uzmanību šajā gadā esam veltījuši nelikumīgai akcizēto preču, narkotiku un nelegālu ieroču apritei, kā arī noziedzīgā kārtā iegūtu līdzekļu legalizācijas atklāšanai un līdzekļu konfiskācijai. Esam atklājuši un atsavinājuši 166 766 cigaretes, 270,50 litru alkohola, 1557,50 litru degvielas. Esam atklājuši narkotisko vielu audzētavas, personas, kuras glabāja, realizēja narkotiskās vielas, tai skaitā lielā apmērā. Konfiscēti ir 7 nelikumīgi šaujamieroči, 303 patronas, 4 lādiņi, 2 ieroču aptveres, – iezīmē Inga Randare.
Gads ir ar tendenci, ka Madonas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā noziedzīgus nodarījumus izdarīja ne vien vietējie iedzīvotāji, bet samērā daudz arī citu novadu, pilsētu iedzīvotāji.
Turpina Kriminālpolicijas nodaļas priekšniece: – Esam atklājuši lietu, kur Ērgļos no veikala tika nozagts seifs ar naudu, smagus miesas bojājumus, kuru rezultātā iestājās personas nāve, esam atklājuši un aizturējuši personu grupu sešu cilvēku sastāvā, kuri veica dažādas zādzības no īpašumiem, tajos iekļūstot. 2020. gada februāra beigās aizturējām personas – Krievijas un Igaunijas pilsoņus, kuri nodarbojās ar nelikumīgu cigarešu pārvadāšanu, īpaši aprīkojot transportlīdzekli. Šāgada maijā uzsākām kriminālprocesu par noziedzīgā kārtā iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā, uzliekot arestu naudai vairāk nekā 355 tūkstošu apmērā.
Šāgada augustā tika noskaidrota un aizturēta trīs personu grupa, kura regulāri nodarbojās ar degvielas zādzību no traktortehnikas. Savukārt septembrī tika noskaidrotas personas, kuras 25. septembrī veica veikala „top!" dedzināšanu Varakļānos, drīzumā kriminālprocess tiks nodots kriminālvajāšanas uzsākšanai.
Inga Randare uzsver: – Madonas iecirknī ir radīti visi apstākļi, lai amatpersonas varētu kvalitatīvi veikt savu darbu, – ir pietiekams materiāli tehniskais nodrošinājums, kolektīvs ir profesionāls, centīgs, ir veiksmīga sadarbība starp nodaļām iecirknī.
Gadu gaitā ir izveidojusies pozitīva sadarbība ar prokuratūru un tiesu, kas veicina kvalitatīvu darbu un augstus sasniegtos darba rezultātus. Šajos smagajos apstākļos, kādi ir šajā gadā, kolektīvs nav zaudējis drosmi, optimismu, strādā ar pilnu atdevi, lai uzsāktajos kriminālprocesos tiktu panākts taisnīgs tiesību noregulējums. Pilnveidojam savas zināšanas, iemaņas, metodes, lai efektīvi veiktu cīņu ar noziedzību un mūsu apkalpojamās teritorijas iedzīvotāji justos droši.
11.12.2020.