Sākot ar 1. novembri, SEB banka klientiem (fiziskām personām) aprēķina procentus par naudu, kas glabājas viņu norēķinu kontos.
Šī gada 1. decembrī klienti saņēma arī pirmo procentu iemaksu savos kontos, liecina SEB mājaslapā www.seb.lv publiskotā informācija. Procenti par naudas atlikumiem norēķinu kontos tiek maksāti par atlikumiem visos klientu norēķinu kontos, izņemot kredītkaršu kontu. Tie tiek maksāti par summu līdz 5000 eiro.
Procenti par kontā esošajiem līdzekļiem tiek aprēķināti katru dienu, pamatojoties uz dienas beigu atlikumu. Tie tiek izmaksāti reizi mēnesī uz to kontu, par kuru tiek aprēķināti. Nākamā procentu iemaksa paredzēta janvārī.
Klientiem nekādas papildu darbības nav jāveic, arī atsevišķs līgums nav jāslēdz, process notiek automātiski. Automātiski notiek arī Iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksa.
Interesanti, ka šobrīd nav iespējams atteikties no procentu maksājumu saņemšanas. Lai nopelnītu pēc iespējas vairāk, brīvos līdzekļus, kas netiek izmantoti ikdienas tēriņiem, ieteicams novirzīt uz krājkontu vai termiņnoguldījumu.
16.01.2024.