Šosestdien, 24. februārī, pulksten 10 Madonas katoļu draudzes telpās notiks pirmais šaha turnīrs.
Atsaucoties Ilzes Priedītes lūgumam, priesteris Pāvils Kamola savām rokām izveidojis ekskluzīvu šaha komplektu ar domu, lai šahu varētu spēlēt ikviens no draudzes. Iespējams, pēc pirmā šaha turnīra februārī uz draudzības spēli tiks aicinātas arī citu draudžu komandas.
Ilze Priedīte uzsver, ka vēsturē nav precīzu ziņu, kas izgudrojis šahu – viens cilvēks vai šahs radies, laika gaitā apvienojoties vairākām citām spēlēm. Galda spēļu izcelsme tiek saistīta ar mūsu ēras 600. gadu un Indiju. Iespējams, šīs spēles saknes ietiecas vēl senākā vēsturē. Varbūt spēle radusies kādas reliģiskas ceremonijas rezultātā, kurā dominē līdzsvars starp labo un ļauno. Katrā ziņā sestdien tiks izmēģināts priestera gatavotais šaha figūru komplekts, un pirmais turnīrs notiks draudzes vīriešu nodomā.
21.02.2018.