7. augustā Madonas katoļu baznīcā ar Svēto Misi iesākās svētceļojums “Madona—Aglona”.
Svētceļojumā šogad piedalās ap 80 dalībnieku, Aglonā plānots ieiet 13. augustā. Garīgā vadība ir tāda, par ko citas grupas varētu tikai sapņot, jo komandā ir trīs garīgās kārtas pārstāvji: priesteris Māris Ozoliņš, diakons Vladimirs Veļičko un klostermāsa Inese Lietaviete.
Kā ierasts, Madonas svētceļojuma grupa ir liela cilvēku sastāva ziņā un ļoti "jauna", jo grupā ir daudz bērnu un jauniešu. Grupas dalībnieki nāk no Madonas, kā arī Ikšķiles, Ogres, Lubānas, Cesvaines, Aiz- kraukles, Skrīveru, Rīgas un Piebalgas draudzēm. Maršruts ir sarežģīts – daudz tajā zemes un meža ceļu, kā arī pļavas. Septiņās dienās jāmēro aptuveni 170 kilometru garš posms caur Mētrienu, Rudzātiem līdz pat Aglonai.
Šī gada svētceļojuma moto, atsaucoties Jubilejas gadam, ir "Cerības vēstneši". Kā ik gadu pirmās dienas vakarā ir izlozēti "sargeņģeļi", kas dalībniekiem svētceļojuma laikā atvieglo ceļu – velta lūgšanas, dziesmas, kādu kārumu un mīļu pārsteigumu. "Eņģeļu" atklāšana notiek dienu pirms ieiešanas Aglonā. Ceļa gaitā grupa sagatavo arī prezentāciju, kas kopā ar citu grupu svētceļnieku liecībām izskanēs Aglonas svētvietā.
Svarīgi, ka Madonas svētceļniekus atbalsta vairāki sponsori, starp kuriem ir uzņēmums "Junge", "Lazdonas piensaimnieks", veikals "Papīrs", Jānis Zahars, Nelda Janoviča un citi.
Aglona vienmēr bijusi svētvieta, kurā sirds sajūt īpašu mieru, Dieva un Dievmātes tuvumu.
08.08.2025.