Atsaucoties iedzīvotāju aicinājumam, aizvadītajā ceturtdienā, 9. septembrī, uz tikšanos Liezēres pamatskolas pagalmā satikās pagasta pārvaldes vadītājs Artūrs Vāvere, Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sociālajos jautājumos Zigfrīds Gora, domes priekšsēdētāja vietnieks komunālās saimniecības, teritoriālās pārvaldības un attīstības jautājumos Aigars Šķēls un pagasta iedzīvotāji, lai apspriestu aktuālos jautājumus pagastā.
Iedzīvotājus vispirms interesēja, kādi darbi tuvākajā laikā tiek plānoti, kādi pašlaik tiek realizēti, tāpat izskanēja jautājumi par aktuālām lietām pagastā.
Viena no tām ir saistīta ar pamestajām ēkām, kas laika gaitā kļuvušas par graustiem. Problēmsituācija ir ne tikai Liezēres pagastā vai Madonas novadā, bet visā valstī. Aktuāls jautājums pagasta iedzīvotājiem ir arī apgaismojums pagasta centros un pieturu stāvoklis.
Visasākās diskusijas izvērtās ap deinstitucionalizācijas projektu, kas pašlaik tiek īstenots Ozolos – divu ēku būvniecība Ozolu ielā 1 un Zaļajā ielā 3. Izskanēja jautājumi par darbavietām, kā tas ietekmēs pagasta iedzīvotājus. Tāpat tika apspriesta iespēja pie skolas izveidot gājēju pāreju vai ierobežot satiksmes kustību. Joprojām aktuāls ir jautājums par skolas sporta zāli un stadionu, ambulances ēku Liezērē. Tika gūtas atbildes, bet joprojām ir daudz jautājumu, kuriem nepieciešamas atbildes.
Iedzīvotāju aktivitāte, aicinot uz tikšanos un pašiem apmeklējot to, norāda, ka cilvēkiem rūp, kā viņi dzīvo un dzīvos turpmāk, kā dome un pārvaldība var iesaistīties un palīdzēt procesu veikšanā un attīstīšanā.
Viens no tikšanās iniciatoriem ir Mārtiņš Kalnājs.
– Manuprāt, ļoti pozitīvi, ka cilvēkus interesē, kas notiek pagastā, ka viņiem rūp sava vieta. Šī ir pirmā reize, kad iedzīvotāji aicina pagasta pārvaldes vadītāju uz tikšanos, lai kopā rastu atbildes uz jautājumiem, kas satrauc, uzklausītu nākotnes redzējumu, veicamos darbus. Aicinājumam atsaucās ne tikai pagasta pārvaldes vadītājs, bet arī Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieki. Diemžēl diskusija raisīja pārdomas, ka izpildvara ir tālu no iedzīvotājiem pagastos, jo ne uz visiem jautājumiem spēja atbildēt konkrēti. Pozitīvi, ka tiek izprasta situācija un problēmas, kas saistītas ar graustiem, un tās tiks risinātas. Tas, manuprāt, ir pesimisms, kas valda vadītājā. Rūpējoties par pagastu, vadītājam tomēr ir jābūt ar ambīcijām, jāiesaista arī pagasta iedzīvotāji, aicinot palīgā, izvērtējot aktuālos darbus un rīkojoties. Sapulces laikā nejutu entuziasmu no pagasta pārvaldes vadītāja puses. Nav degsmes pret saviem pagasta iedzīvotājiem, – norāda Mārtiņš Kalnājs. – Diemžēl mani mulsina un nav pieņemams dialogs, kas skan no vadītāja puses un liecina par nemākulību – atbildot uz jautājumiem izskan – varbūt, mēģināsim, nesolu, nezinu.
Šī sapulce ir tikai sākums. Vērojot cilvēku aktivitāti, ir skaidrs, ka sava pagasta nākotne rūp. Ir daudz darbu, kas vēl jāpaveic, lai pagasts būtu sakārtots. Līdz ar to šādas tikšanās tiks organizētas arī turpmāk.
– Manuprāt, ir ļoti nozīmīgi, lai visi pagasti mostas un aicina pagasta pārvaldes vadītājus uz šādām tikšanām. Vadītājiem ir jāatskaitās par padarīto un jānosprauž nākamie darbi, kas paveicami. Šādi var veidot komunikāciju un attiecības starp izpildvaru un varu. Ir ļoti svarīgas šādas tikšanās un diskusijas. Ir jābūt īstermiņa un ilgtermiņa mērķiem ar veicamajiem darbiem. Ar kaut ko ir jāsāk. Man patika, ka iedzīvotāji atnāca, runāja un klausījās. Šis bija pirmais solis, un tiks sperti arī nākamie. Atkal aicināsim pagasta pārvaldes vadītāju, lai kopīgi rastu atbildes uz jautājumiem, sagaidot arī konkrētus risinājumus, termiņus, kad izdarīs un cik tas maksās, – uzsver Mārtiņš Kalnājs.
14.09.2021.