7. martā Madonā notika skolu audzēkņu skatuves runas konkursa 2. kārta.
Reģionālajā notikumā piedalījās Apes, Alūksnes, Madonas, Gulbenes, Balvu, Varakļānu, Lubānas, Ērgļu, Baltinavas, Ogres, Lielvārdes, Ķeguma, Cesvaines novada pārstāvji, kopumā 41 audzēknis. Madonas novadu skatē pārstāvēja trīs skolēni (divi no Praulienas pamatskolas, viens no Madonas Valsts ģimnāzijas), Ērgļu novadu – pieci audzēkņi, Cesvaines novadu – trīs daiļlasītāji, Lubānas novadu – divi skolēni, Varakļānu novadu – četri dalībnieki. Katrs skolēns runāja divus darbus. Noslēgumā izrādi sniedza Madonas BJC teātra pulciņš, parādot Dainas Ozoliņas skolas stāstu „Atmaskot direktori" (režisore Dace Ādamsone).
Pasākumu vadīja R. Blaumaņa Velniņi (Dace Caune un Indra Veipa), kas no pazemes izlavījās un tieši konkursā ielavījās. Konkursu vēroja Agra Bērziņa – VISC neformālās izglītības departamenta direktore. Žūrijā strādāja Dace Jurka, Anna Jansone, Māris Andersons.
09.03.2018.