Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Prezidents viesojas Madonas novadā

INESE ELSIŅA

Autors • 06.11.2023.

Prezidents viesojas Madonas novadā
Burtu lielums

Vakar, 6. novembrī, Madonas novadu darba vizītē apmeklēja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Vispirms prezidents viesojās Ērgļu vidusskolā, kur sarokojās ar direktori, ieskatījās vairāku klašu darbā, aprunājās ar audzēkņiem un skolotājiem, bet plašākā saruna notika skolas bibliotēkā ar 9.-12. klašu skolēniem.
Ērgļu vidusskolā iepriekš kā Valsts prezidente bija viesojusies tikai Vaira Vīķe-Freiberga, tāpēc Ērgļu izglītības iestādes darbinieki par Edgara Rinkēviča izvēli apmeklēt nevis lielās skolas novada centrā, bet skolu, kurai nākotnē iecerēta pārveide par pamatskolu un kas atrodas tālāk no novada viduspunkta, jutās pagodināti.
Jautāts, kāpēc prezidents apbraukā Latviju, kāds ir konkrēti šīs vizītes mērķis un iegūstamie rezultāti, Edgars Rinkēvičs atbildēja: – Mans mērķis ir apliecināt, ka dzīve nenotiek tikai Rīgā vai Rīgas pievārtē, tā nav tikai sociālajos tīklos, bet vēlos labāk iepazīt novadus un saprast tur dzīvojošo cilvēku problēmas. Salīdzinot redzēto, jau pamanu, ka ir lietas, kas atkārtojas no novada uz novadu, bet ir arī katram novadam unikālais. Apkopoto bieži varu izmantot sarunās ar dažādu ministriju pārstāvjiem, Saeimas deputātiem. Vienmēr (izņemot vasaras mēnešus) cenšos apmeklēt arī skolas. Viena no lietām, par ko vēlos vairāk iestāties, ir jauniešu izglītība. Visticamāk rītdien dzirdēsiet par atsevišķām likumdošanas iniciatīvām, kas saistītas ar lielāku drošību skolās. Dzirdēt, uzklausīt – tas man liekas svarīgi, bet vēlos arī parādīt, ka vara nav pārlieku tāla un sveša iedzīvotājiem, cilvēkiem ir iespēja satikt Valsts prezidentu, izrunāties, lai gan bieži man saka, ka neko daudz prezidents ietekmēt nevar.
Tikšanās gaitā Ērgļu vidusskolas audzēkņi jautāja prezidentam, kādas ir viņa domas par to, kāda varētu izskatīties Latvija pēc desmit gadiem, aicināja atcerēties spilgtākos notikumus no viņa paša skolas gaitām, lūdza raksturot Ērgļu vidusskolu, raksturot savus darba pienākumus. Tāpat tika uzdots jautājums par valsts aizsardzības dienestu un citi.
– Apzinoties pašreizējo situāciju pasaulē, varu teikt, ka valsts aizsardzības dienestu Latvijā patiešām vajadzēja ieviest, – komentēja Edgars Rinkēvičs. – Tas ir tieši tāpat, kā skolās ir pamatoti ieviest valsts aizsardzības mācību. Būsim reālisti, nākamie gadi nebūs vienkārši. Es gan netaisos nevienu baidīt un uzskatīt, ka karš ir neizbēgams, bet, lai mēs tiešām dzīvotu mierā, mums jābūt pietiekami labi sagatavotai gan civilajai aizsardzībai, gan valsts aizsardzībai. Ļoti gribētos cerēt, ka par spīti visām vētrām, mēs spēsim saglabāt Latviju kā miera ostu un panākt, ka arī savstarpēji kļūstam iecietīgāki un saprotošāki.
Reģionālās vizītes turpinājumā prezidents iepazinās ar Madonas novada uzņēmējdarbību, tikās ar Madonas novada iedzīvotājiem.

07.11.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px