No 7. līdz 12. jūlijam „Šubrakkrastos” norisinājās Madonas novada pašvaldības atbalstītā nometne „Piedzīvojums”, kuru rīkoja jauniešu biedrība „Pļavu golfa laukums „Kalnozoli””, startējot nometņu konkursā un iegūstot finansiālu atbalstu tās organizēšanā. Nometnē piedalījās divdesmit četri novada jaunieši, tā noritēja veiksmīgi un pozitīvi. Visi jaunieši, kas piedalījās nometnē, labprāt iesaistījās aktivitātēs.
– Katra aktivitāšu diena tika sadalīta trīs lielos cēlienos – tā sākās ar darbnīcām, kurās jaunieši izpaudās, gan radoši strādājot, gan dejojot meistarklasēs un apgūstot golfa spēles iemaņas, bet dienas otrajā pusē norisinājās gan sportiskas aktivitātes, gan sacensības, gan ūdens festivāls un erudīcijas spēle. Ik vakars bija tematisks, atbilstoši nometnes dinamikai – gan kino vakars, gan ugunskura vakars kalnā ar pašu dziedātām dziesmām un desiņu cepšanu, gan ballītes vakars, iesvētības nometnes atklāšanā, izaicinot citam citu nometnes šovā. Balstoties uz to, vai diena aizvadīta aktīvi vai mierīgi, izvēlējāmies piemērotākas aktivitātes katras dienas noslēgumam. Man ir liels prieks par to, ka jaunieši brīvo laiku izmantoja tam, lai savstarpēji saliedētos un sadraudzētos, nevis skatītos telefonā. Milzīgs paldies pienākas nometnes komandai, kas to visu realizēja – Agritai Lancmanei, Ancei Lūsei, Martai Lolai Lancmanei, Raulam Vingrim, Kristapam Lancmanim, Endijam Siliņam un Laurai Zariņai, kuri visas šīs dienas ar jauniešiem strādāja un, manuprāt, paveica ļoti lielu, labu darbu. Viss, ko paveicām, izdevās vēl labāk, nekā bija plānots, – stāsta nometnes vadītāja Iluta Ogorodņikova.
Arī jaunieši pēc nometnes izteikušies ļoti pozitīvi – aktivitātes viņiem patikušas un šķitušas interesantas, piemērotas. Nevienā citā nometnes noslēgumā nebijis tik daudz asaru par šķiršanos. Iluta neslēpj, ka pats grūtākais esot jauniešus izdabūt ārā no mājas, taču, kad tas izdodas, viņi atveras, kļūst sabiedriski un darīt griboši. Iluta Ogorodņikova lielu paldies saka arī „Šubrakkrastu" saimniekiem par sirsnīgo uzņemšanu – nevarēja neizjust rūpes, ko Anita un Raimonds Aizstrauti veltīja nometnes dalībniekiem. Šeit jau ir notikušas nometnes, tai skaitā dienas, bet, kā saka Iluta, nakts nometnēs piedzīvotais ir pavisam kas cits.
– 26. jūlijā Vestienā notiks Madonas novada jauniešu sadraudzības pasākums. Paši jaunieši izlēma, kāda būs aktivitāšu programma, kas notiks tās ietvaros. Saliedēšanās pasākumu Madonas novada jauniešu iniciatīvu projekta konkursa ietvaros plānoja divas meitenes – Beāte Baņukalna un Marta Kārkliņa no Bērzaunes. Tā kā jaunietes skolas laikā ir braukušas uz jauniešu vakariem Vestienā, viņas gribēja ko līdzīgu arī šoreiz, un izlēma, ka to piepildīs gan ar radošām, gan sportiskām nodarbēm. Tajās piedalīsies gan Laura Zariņa, gan Mārtiņš Smilga, kurš jauniešus izvedīs cauri komandu sportiskām aktivitātēm. Es būšu atbildīga par neformālām iepazīšanās aktivitātēm.
Foto no Ilutas Ogorodņikovas arhīva
16.07.2024.