Pēc brauciena, kas norisinājās Varakļānos 1. jūnijā, daudzus dalībniekus ir apmeklējuši policisti, lūdzot paskaidrojumu par notikušo.
Laikraksta redakcijā vērsās vairāki varakļānieši un dalījās neizpratnē par notiekošo, jo Valsts policijas Vid-
zemes reģiona pārvaldes Madonas iecirknis pēc šāgada 1. jūnijā neorganizētās un spontānās protestēšanas Varakļānos ir uzsācis resorisko pārbaudi un aktīvi braukā pa mājām, nopratina tās dalībniekus, meklējot "vainīgos", jo ir rīkojums "no augšas". Tāpat varakļānieši norāda, ka Valsts policijas amatpersona veica visu dalībnieku filmēšanu, tādējādi fiksējot video visus tās dalībniekus.
Viktors Vilkaušs stāsta: – Ņemot vērā, ka 1. jūnija notikumi nebija organizēti ne no vienas puses un bija spontāna rīcība pret LR Saeimas rīcību atkārtoti pievienot Varakļānu novadu Rēzeknes novadam, pilnībā ignorējot Satversmes tiesas lēmumu. Ir izskanējušas sabiedrībā arī nepatiesas ziņas, ka esmu sodīts ar 2000 eiro lielu naudas sodu par nesankcionētu protestu organizēšanu. Vēlos tikai informēt, ka – jā, mani apstādināja, braucot satiksmes plūsmā ar citiem satiksmes dalībniekiem, un paņēma paskaidrojumu. Tāpat paskaidrojums tika paņemts arī no manas līdzbraucējas Ainas Jaunzemes, taču nekādas aizturēšanas vai citādas darbības nebija veiktas. Tomēr šī situācija ir aplama. Kāpēc policijas amatpersonas tā rīkojas? Kāds ir mērķis šīm darbībām? Kas tiek meklēts? Kāpēc? Mums tomēr būtu jāzina atbildes.
Skaidrojums tika lūgts arī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē.
– Saistībā ar notikumiem Varakļānos ir ierosināta resoriskā pārbaude, lai noskaidrotu, vai notikuši pārkāpumi, par kuriem kāds būtu saucams pie atbildības. Tāpat veicam faktu pārbaudi un apzinām iesaistītās personas. Komunicējam ar viņiem, pieņemam paskaidrojumus ar mērķi saprast, vai ir pārkāpti kādi sabiedriskie vai epidemioloģiskie ierobežojumu noteikumi, – skaidroja Zane Vaskāne, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.
16.06.2021.