Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Plāno izmaksāt 200 eiro pabalstu

BAIBA MIGLONE

Autors • 18.05.2021.

Burtu lielums

Labklājības ministrija (LM) piekrīt Tiesībsarga viedoklim un rosina veikt grozījumus „Covid-19" infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, paredzot vienreizējo 200 eiro pabalstu izmaksāt arī tiem izdienas pensiju saņēmējiem, kuriem ir noteikta invaliditāte.

Par šādām plānotajām izmaiņām likumā teikts Ministru kabineta vēstulē Tiesībsargam. Vēstuli 8. maijā izskatīja un atbalstīja valdības sēdē.
Saeima martā pieņēma grozījumus „Covid-19" infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, kas noteica to personu loku, kam izmaksā vienreizējo 200 eiro pabalstu. Attiecībā uz izdienas pensijas saņēmējiem vienreizējo pabalstu tika noteikts izmaksāt tikai tiem cilvēkiem, kuri sasnieguši vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu, bet kuriem vecuma pensija nav piešķirta. Citiem izdienas pensijas saņēmējiem vienreizējo pabalstu netika paredzēts izmaksāt, jo izdienas pensija pēc savas būtības jau ir speciāla sociālā garantija. Jāatzīmē, ka izdienas pensiju piešķir un izmaksā cilvēkiem darbspējīgā vecumā, kuri lielā daļā arī pēc atvaļināšanās no dienesta turpina darba attiecības. Taču starp izdienas pensijas saņēmējiem ir arī cilvēki ar invaliditāti, kuri, jo īpaši ar I un II invaliditātes grupu, ir vieni no vismazāk aizsargātākajām sabiedrības grupām. Tāpēc LM uzskata, ka arī tiem izdienas pensiju saņēmējiem, kuriem ir noteikta invaliditāte, ir jāsaņem vienreizējais pabalsts.

19.05.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px