Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Pirmā vakcīnas deva nav pasargājusi no saslimšanas

LAURA KOVTUNA

Autors • 08.04.2021.

Burtu lielums

Vēl pirms Lieldienām, 31. martā, tika ziņots par 23 saslimušajiem ar „Covid-19" Ļaudonas pansionātā – 15 iemītniekiem un 8 darbiniekiem. Laikraksts „Stars" Madonas novada pašvaldībā uzzināja, ka slimība uz šo nedēļu izplatījusies jau līdz 23 iemītniekiem.

Kā plašsaziņas līdzekļus iepriekš bija informējis pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Egils Kazakevičs, saslimšana ar „Covid-19" Ļaudonas pansionātā tika atklāta rutīnas skrīninga laikā.
– Izteikti lielākā daļa klientu bija saņēmuši pirmo „Covid-19" vakcīnas devu, taču testēšana uzrādīja pozitīvu rezultātu sākumā 15 klientiem. Uz šodienu (ceturtdienu. – Aut.) pozitīvs tests ir 23 klientiem, 7 darbiniekiem un 1 darbinieks noteikts kā kontaktpersona. Simptomi visiem ir ļoti vieglā formā. Kāpēc tā noticis? To nevarēšu komentēt. Zināms, ka pirmās vakcīnas devas saņemšana neizslēdz iespēju saslimt ar „Covid-19"; cik dzirdēts, pat abu devu saņemšana nevienai vakcīnai simtprocentīgi nepasargā no saslimšanas. Taču slimības gaita vismaz ir krietni vieglāka, kā arī šeit tas pierādās, – komentēja Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Zigfrīds Gora. Viņš atzina, ka šobrīd neesot skaidrības par otras vakcīnas devas saņemšanu – kad un vai to drīkstēs saņemt sakarā ar nupat pārslimoto slimību – par to būs jālemj mediķiem. Jāatgādina arī, ka vakcīnu februārī piekrita saņemt gandrīz visi klienti, izņemot divus, un aptuveni puse darbinieku.
Zigfrīds Gora, jautāts par šābrīža situāciju citos novada pansionātos, atbildēja, ka arī Barkavā vienlaicīgi, pirms Lieldienām, apstiprinājies „Covid-19" saslimšanas gadījums vienai no darbiniecēm. – Arī Barkavas pansionātā atkārtoti tika veikts tests, šodien saņēmām rezultātus, un visiem tas bija negatīvs. Saslimusī darbiniece ārstējas mājās, slimība norit bez smagiem simptomiem, tā ka ārsts drīz varētu laist atpakaļ uz darbu, – atklāja domes pārstāvis.
09.04.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px