Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad, sagaidot Lieldienas, Madonas pilsētu rotā svētku noformējums.
Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļa, gatavojoties svētkiem, tradicionāli ir parūpējusies par noformējumu, izmantojot gan iepriekšējo gadu dekorācijas, gan jaunus elementus.
Kā pastāstīja pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, katru gadu Lieldienu dekorācijas tiek uzlabotas, mainīts krāsojums, kā arī pievienoti jauni elementi.
– Noformējumā tiek izmantotas tās pašas dekorācijas, kas iepriekšējos gados. Mainām krāsas un formas. Dekorācijas tiek glabātas angārā, lai tās neietekmē laikapstākļi, līdz ar to tās ir labā stāvoklī. Tiek domāts arī par dekorāciju izvietošanu. Katru gadu tām ir cita atrašanās vieta. Visvairāk svētku dekorāciju redzamas rotācijas apļos. Kā ierasts, zaķis un olas ir Saieta laukumā, pie bibliotēkas un citviet pilsētā, – stāsta Guntis Ķeveris.
Kā norāda pilsētas pārvaldnieks, par svētku noformējumu cilvēkiem ir dalīti viedokļi.
– Ir saņemti jautājumi par to, vai netiks papildināts dekorāciju klāsts. Pilsētas iedzīvotāji un viesi vēlas redzēt jaunas dekorācijas, tāpēc šogad ir uzsāktas sarunas ar vadību par dekorāciju maiņu, noformējuma papildināšanu. Labprāt aicinu iedzīvotājus iesaistīties un dalīties ar savām idejām. Pagājušajā gadā notika grantu konkurss, un šogad vēlētos īstenot vairākus vides objektus, kas pilsētā būtu apskatāmi pastāvīgi. Iedzīvotājiem ir daudz labu ideju, domāju, ka tās būtu jārealizē, – uzskata Guntis Ķeveris. – Bet diemžēl nākas saskarties arī ar negatīvām lietām. Viena no tām noteikti ir dekorāciju postītāji. Lai gan dekorācijas pilsētā ir uzstādītas neilgu laiku, tās jau ir cietušas. Dekorācijas ir veidotas no putuplasta un ir trauslas. Bet jāatzīst, ka situācija uzlabojas un postītāju kļūst arvien mazāk. Uzskatu, ka uzlabojumus ietekmē sakoptā vide apkārt, kā arī iespēja pašiem iesaistīties sakopšanas darbos. Domāju, ja iedzīvotāji paši reiz ir strādājuši, lai radītu tīru vidi, piemēslot un postīt nevēlas.
10.04.2019.