Pēc garās ziemas pilsētā pamazām sākas pavasara darbi. Lai gan laikapstākļi vēl var pārsteigt ar aukstumu vai pat sniegu, Madonas pilsētas Īpašumu uzturēšanas dienesta darbinieki jau sākuši gatavoties jaunajai sezonai — tiek apgriezti koki, sagatavota tehnika ielu tīrīšanai un plānoti citi darbi.
Lai arī vietām vēl ir sniegs un dubļi, tas netraucē uzsākt pavasara darbu sezonu. Madonā tā sākas ar liepu vainagu apgriešanu.
– Daudzviet vēl ir sniegs un sniega vaļņi, tāpēc ielu slaucīšanu pilnā apjomā vēl nevar uzsākt. Pašlaik tehnika tiek sagatavota slaucīšanai, un drīzumā tas arī būs jāsāk. Taču pirmais darbs patiešām ir liepiņu apgriešana, jo strauji kļūst siltāks un jāpagūst darbus paveikt līdz lapu plaukšanai. Liepiņu pilsētā ir diezgan daudz, tāpēc darba netrūkst, – pastāsta Gita Lutce, Madonas pilsētas Īpašumu uzturēšanas dienesta vadītāja. – Vēl gan mazliet jāpagaida, līdz varēsim sakopt apstādījumus un stādīt pirmās puķes. Sniegs ir nokusis tikai nesen, un vietām zeme vēl ir ļoti mitra. Pavisam nesen – februāra beigās – naktīs bija krietni mīnusi. Tagad jau ir marta otrā nedēļa, un trešdien termometrs rādīja pat ap +14 grādiem, šķiet, ka pavasaris jau ir klāt. Tomēr vēl nesteigsimies – zemei vispirms jāiesilst. Patlaban turpināsim ar liepiņu apkopi, un nākamais lielais darbs būs ielu tīrīšana. Šobrīd gatavojam tehniku šim darbam, bet, ja pēkšņi atgriezīsies sniegs, var nākties atkal likt darbā kaisītājus vai sniega tehniku. Tad sāksies arī zaļo zonu sakopšana. Pamazām gatavojam dekorācijas Lieldienām un drīz tās sāksim uzstādīt.
Kamēr zeme vēl iesilst un pavasara sezona uzņem apgriezienus, vairāk laika var veltīt arī plānošanas darbiem.
– Vēl jau nevajag skriet notikumiem pa priekšu – gandrīz katru gadu taču ir arī cīruļputenis. Pagaidām jābūt pacietīgiem. Lai arī gribas jau sākt darboties dārzā, nevajadzētu steigties. Protams, var jau pamazām sākt – kaut ko apgriezt, sakopt, sagatavoties sezonai. Šobrīd arī Īpašumu uzturēšanas dienestā aktīvi plānojam darbus. Jau pagājušajā nedēļā noslēdzām iepirkumu par viengadīgo puķu stādu piegādi, tāpēc tagad ir zināms, kas šogad nodrošinās stādus. Atliek tikai sagaidīt piemērotus laikapstākļus, lai varētu sākt stādīšanu, – teic Gita Lutce.
Pavasaris iezīmējas arī ar lapu grābšanu, un iedzīvotāji jau jautā, vai šogad būs pieejami lapu maisi.
Madonas novada saistošajos noteikumu "Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Madonas novadā" 13.9 punktā minēts, ka laikā no septembra līdz novembrim un no aprīļa līdz maijam, par precīziem datumiem informējot atkritumu apsaimniekotāja un pašvaldības oficiālajā tīmekļa vietnē, atkritumu apsaimniekotājs saviem Madonas pilsētā dzīvojošajiem klientiem nodrošina parku un dārzu atkritumu savākšanu par pašvaldības finanšu līdzekļiem, pēc klienta pieprasījuma nodrošinot 1 (viena) speciālā maisa parku un dārzu atkritumu savākšanai izsniegšanu un pilna minētā maisa savākšanu rudenī un pavasarī.
To apstiprina arī SIA "Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Oskars Janovičs un stāsta: – Jau šobrīd esam saņēmuši zvanus no iedzīvotājiem, kuri interesējas, vai arī šogad maisi būs pieejami. Varu apstiprināt, ka maisi būs un izsniegšanas un izvešanas kārtība būs tāda pati, kā pagājušajā gadā. Jāseko līdzi informācijai, kad uzsāksim maisu izsniegšanu, bet tas nebūs agrāk par aprīli.
13.03.2026.