Valstī izsludinātā ārkārtējā situācija burtiski ir ietekmējusi Latvijas muzeju darbību, kad apmeklētāju skaits muzejos ar katru dienu ievērojami samazinās. Lai informētu sabiedrību par muzejos notiekošo situāciju, muzeju darbinieki ir iesaistījušies kopīgā akcijā „Neviens vairs".
Šo izaicinājumu aizsāka Šmakovkas muzeja darbinieki, kuri savos sociālajos tīklos publicēja bildes ar plakātiem „Neviens vairs neprasa, cik maksā bezmaksas bukleti", „Neviens vairs nejautā, vai es protu runāt latgaliski" un daudzām citām frāzēm, kuras parasti apmeklētāji Šmakovkas muzeja apmeklējuma laikā uzdod muzeja darbiniekiem. Akcijas aizsācēji izaicināja arī citus Latvijas muzeju darbiniekus pievienoties vienotā akcijā, tādējādi sociālajos tīklos tika iegūta ļoti liela atsaucība, publicējot plakātus kopā ar tēmturi #NeviensVairs.
Pašlaik akcijā piedalās Kuldīgas novada muzejs, Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs, Rīgas Kino muzejs, Alūksnes Bānīša muzejs un arī Ķekavas novadpētniecības muzejs.
Šis laiks visiem Latvijas muzeju darbiniekiem ir izaicinošs, tādēļ, lai rastu kopības izjūtu, ir apvienojušies vienotā akcijā „Neviens vairs", lai jau drīz kopīgi teiktu „Atkal jau".
02.12.2020.