Ik gadu Madonas pilsētas pensionāru biedrības valde organizē gada atskaites sapulci un aicina biedrības biedrus, lai palūkotos uz paveikto aizvadītajā gadā, kā arī lemtu par statūtu grozīšanu un citām nozīmīgām lietām.
Pašreiz Madonas pilsētas pensionāru biedrībā ir reģistrējušies 134 biedri, gada sapulci apmeklēja vairākums – 87 biedri.
Biedrības gada sapulces dienas kārtībā bija vairāki nozīmīgi jautājumi, viens no tiem – par statūtu grozījumiem. Tie bija jāveic, jo aizvadītajā gadā tika mainīta juridiskā adrese, tāpat 2018. gadā biedrībām mainījās paraugstatūti.
– Madonas pilsētas pensionāru biedrības statūtos bija nepieciešams veikt grozījumus. Pirmkārt, tie bija jāveic tādēļ, ka līdz ar biedrības telpu maiņu mainījās arī juridiskā adrese. Tāpat šie statūti bija arī novecojuši. Tie tika papildināti, koriģēti un precizēti, – norādīja Dzintars Kozulis, biedrības valdes priekšsēdētājs. – Biedrības biedri vienbalsīgi apstiprināja jaunos statūtu grozījumus.
Nākamais dienas kārtībā bija atskaite par valdes darbu un biedrības gada pārskats. Madonas pilsētas pensionāru biedrība darbojusies aktīvi, organizējot lielākus un mazākus pasākumus, devušies ekskursijās, apciemojuši citas pensionāru biedrības.
– Iepriekšējā gada atskaites sapulce notika aizvadītā gada 12. maijā. Kopš tā laika ir bijušas piecpadsmit valdes sapulces, esam devušies ekskursijās gan tepat novada teritorijā, gan ārpus tā, ir bijuši pieredzes apmaiņas braucieni. Rudens pusē organizējām gan Dzejas dienu ieskaņas pasākumu, Senioru sporta svētkus, gan turpinām tradīciju un sveicam ceturkšņa jubilārus, – gada notikumus iezīmēja Dzintars Kozulis. – Paveikti arī saimnieciskie darbi, piemēram, septembrī biedrības telpās tika pieslēgts internets, tāpat Rīgas ielā mums ir nekustamais īpašums, un aizvadītajā gadā tika noslēgts jauns nomas līgums. Tikāmies ar domes priekšsēdētāju Agri Lungeviču, pavasarī ar Saeimas deputātu Andreju Ceļapīteru un citiem cilvēkiem.
Daudzu gadu garumā pirmdienās un ceturtdienās seniori rūpējas par savu fizisko veselību, cītīgi vingrojot Madonas sporta hallē. Aktīvi darbojas teātris, ansamblis un deju grupa. Pensionāru biedrība aizvadījusi darbīgu gadu, bet arī šis nebūs citādāks. Tiek plānoti jauni pasākumi un notikumi, tāpat svinēti svētki, rakstīts projekts, plānoti jauni braucieni. Arī šajā gadā plānoti vairāki lieli braucieni, piemēram, 14. jūlijā pensionāru biedrības biedri plāno doties uz Rundāles pili, Sabili, Lestenes piemiņas vietu, kā arī paciemoties Tukuma pensionāru biedrībā – pieredzes apmaiņas nolūkos. Savukārt 28. augustā "Ziemeļblāzmā" norisināsies federācijas organizētie sadziedāšanās svētki, kur pensionāri satiksies ar citu biedrību biedriem un sadziedāsies. Tāpat šogad būs arī senioru sporta spēles, kas plānotas jau augusta sākumā.
– Darbosimies, sadarbosimies, atbalstīsim cits citu un iesaistīsimies visās aktivitātēs, – pateicību pauda Dzintars Kozulis. – Savukārt pēc gada atkal būs jauna atskaišu un pārvēlēšanu sapulce, kad tiks pārvēlēta jauna valde. Paldies visiem valdes locekļiem, revīzijas komisijai par ieguldīto, nesavtīgo darbu un ikvienam pensionāru biedrības biedram.
28.04.2023.