12. novembra pēcpusdienā Madonas pilsētas kultūras namā Madonas pilsētas pensionāru biedrība aicināja savus draugus un līdzcilvēkus uz sirsnīgu kopābūšanu un svētku koncertu, atzīmējot Lāčplēša dienu un valsts dzimšanas dienu, kā arī godinot dzejnieku Andreju Eglīti.
Šoreiz pensionāru biedrības pasākumu kuplināja arī Madonas senioru klubiņa „Pie kamīna" dalībnieki, pārstāvji no Madonas politiski represēto biedrības, kā arī Madonas invalīdu biedrības biedri. Ciemiņu vidū bija Gulbenes pilsētas pensionāru apvienība, Gulbenes novada pensionāru biedrība „Atspulgs 5", tāpat arī Lubānas pensionāru biedrība „Cerība".
Pasākumā piedalījās un viesus priecēja Madonas senioru koris „Mantojums", Madonas senioru deju kolektīvs „Atvasara", bērnu deju kolektīvs „Pipariņi" un „Atspole".
Ar siltiem Andreja Eglīša dzejas vārdiem, dziesmām un dejām, sirsnīgiem vārdiem svētki izdevās lieliski, piepildot ikviena sirdi ar prieku, gaišām domām un jaukām emocijām.
Uzrunājot klātesošos, Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sociālajos jautājumos Zigfrīds Gora sacīja: – Ikvienu sirsnīgi sveicu mūsu tautas svētkos! 11. novembrī mēs pieminējām savus varoņus, kas cīnījās un atdeva savu dzīvību par mūsu brīvo Latviju, novērtējām šodienas karavīrus, zemessargus un jaunsargus mūsu Tēvzemes sardzē. 18. novembrī svinam 104. gadskārtu, kopš dibināta valsts. Mūsu valsts dzimšana, Brīvības cīņas, Otrais pasaules karš, leģionāri, valsts pretošanās kustība, Trešā atmoda un barikādes – tie ir vēstures notikumi, kas liecina par to, ka mēs, latviešu tauta, gribam paši lemt par savu likteni. Gribēšana un varēšana slēpjas dziļi mūsu sirdīs. Šodien, neraugoties uz to, ka mums ir sirmas galvas, arī mēs varam dot savu artavu tautas un valsts stiprināšanā – caur mūsu stāstu, pieredzi un mīlestību pret tēvzemi, audzināt un mīlēt nākamo paaudzi, tādā veidā nodrošinot mūsu tautas mūžīgu pastāvēšanu. Paldies, ka jūs esat, ka esat stipri mūsu valsts patrioti, arī jūsu kopāsanākšana šajā laikā liecina par stipru mīlestību un cieņu pret valsti. Paldies par aktivitāti, un ļoti ceru, ka ar savu pieredzi audzināsiet nākamo paaudzi!
Madonas pilsētas pensionāru biedrības valdes priekšsēdētājs Dzintars Kozulis uzsvēra: – Ir liels prieks, ka no senioru puses tika izrādīta tik liela atsaucība un kultūras nama zāle strauji piepildījās ar apmeklētājiem. Paldies par neatlaidīgo darbu, lai pasākums varētu norisināties, jāsaka arī valdes un revīzijas komisijas dāmām un īpaši Beātei Ozoliņai. Tika ieguldīts milzīgs darbs.
Savukārt Gulbenes novada pensionāru biedrības „Atspulgs 5" vadītāja Anna Vīgante pauda: – Ir tāds teiciens: „Laime, kur tu ej?" "Tur, kur draudzība." Mums šī draudzība ar Madonas senioriem ir ilgstoša. Kopā esam pavadījuši dziesmotas un dejojošas dienas gan Gulbenes kultūras centrā, gan Madonā. Šī draudzība ir ļoti stipra, jo to uztur stipri, dzīvē pārbaudīti cilvēki. Ļoti zīmīgi, ka šī tikšanās ar zelta fonda cilvēkiem notikusi valsts svētku nedēļā, stiprinot, cienot, suminot un noliecot galvu karavīru un zemessargu priekšā, par visiem tiem, kas cīnījušies par mūsu Latviju. Šajā svētku dienā, manuprāt, ikviens, kurš bija ieradies, nāca ar patīkamu sajūtu, labi padarīta darba izjūtām, neskatoties uz to, kas pašlaik norisinās apkārt. Mēs nākam un nāksim, priecāsimies, domāsim un darbosimies, jo mūsu griba ir stipra un ļoti liela.
Pasākuma apmeklētāju vidū bija arī Gulbenes pilsētas pensionāru apvienība. Tās priekšsēdētājs Aivars Circenis dalījās savos iespaidos.
– Latvietis – tā nav nacionalitāte, bet gan augstākā vērtība – Latvijas tauta. Tas ir ikviens no mums, kurš vienmēr un jebkur ir lepns par to, ka mums ir mūsu Latvija, – uzsvēra Aivars Circenis. – Paldies par uzaicinājumu. Ir patiess prieks būt kopā.
22.11.2022.